Predplatné
Prihlásiť sa
Žilinský Štandard

Multifunkčná hala je o krok bližšie k výstavbe

Image Približne takto by mala vyzerať multifunkčná hala pri Základnej škole Alexandra Dubčeka. Foto: Mesto Martin

MARTIN – Poslanci Mestského zastupiteľstva v Martine schválili úver na dofinancovanie výstavby multifunkčnej športovej haly pri Základnej škole Alexandra Dubčeka vo výške 1 270 000 eur. Hotová by mala byť už na konci tohto roka.

Budovanie a rozvoj športovej infraštruktúry sú totiž jednou z priorít vedenia mesta. Multifunkčná športová hala pri základnej škole bude nielen výnimočným prepojením moderného športového zariadenia so školou, ale taktiež bude prvou modernou funkčnou halou pre kolektívne športy v meste. „Budovanie športovej infraštruktúry a podpora športu detí a mládeže bola jednou z mojich volebných priorít a som nesmierne rád, že sa s ňou stotožnila aj kvalifikačná väčšina poslaneckého zboru,“ zhodnotil primátor mesta Martin Ján Danko.

https://zilina.standard.sk/365/mestska-policia-zacina-uplatnovat-objektivnu-zodpovednost/

Multifunkčná športová hala bude pozostávať z dvoch dispozičných podlaží a tretieho určeného pre technické zázemie. Na prvom nadzemnom podlaží projekt počíta s hracou plochou, pri ktorej bude umiestnených 100 miest na sedenie pre návštevníkov a športovcov. Vybavenie a čiarovanie telocvične umožní hrať hádzanú, futsal, florbal, basketbal, volejbal, nohejbal a bedminton. Druhé nadzemné podlažie bude určené predovšetkým pre šatne a sociálne zariadenia.


Pavol Konštiak