Otvorili pumptrackovú dráhu pre kolesové športy

i_7143930 Pumptracková dráha je dlhá viac ako 120 metrov. FOTO: Mesto Dolný Kubín

DOLNÝ KUBÍN – Fanúšikovia kolesových športov v Dolnom Kubíne sa môžu tešiť na novú pumptrackovú dráhu, ktorá vznikla na Okružnej ulici na sídlisku Bysterec. Má hodnotu viac ako 100-tisíc eur. Náklady mesta sú v priľahlej infraštruktúre, ako sú lavičky, odpadkové koše, stojany na bicykle. 

Pumptracková dráha je dlhá viac ako 120 metrov na ploche približne 850 m2, pričom časť trate by mala zaberať len približne 300 m2. Polovica ihriska, ktorá nie je zastavaná pumptrackom, ostáva zelená.

Asfaltová dráha je tvorená rôzne spojenými vlnami a zákrutami. Tie umožnia jazdcom pohybovať sa len presúvaním ťažiska odľahčovaním a následným zatláčaním do klopených zákrut. Tento spôsob pripomína pumpovanie, z čoho je odvodený aj názov športoviska.

https://zilina.standard.sk/1064/triatlonovy-klub-uspesne-reprezentoval-kysuce

Dráha je vybudovaná z asfaltového betónu, aby nepraskala a bolo to pevné. Povrch je asfaltový, takisto ako na chodníkoch, či na cestách. „To zabezpečuje, aby kolesá mohli ísť veľmi rýchlo a dalo sa na nej jazdiť po väčšinu roka. Človek pracuje celým telom, všetky svaly sú zapojené a preto je to super doplnkový šport napríklad pre hokejistov, snowboardistov alebo lyžiarov. Teda tam kde potrebuješ celý stabilizačný aparát,“ ozrejmil Filip Polc, dizajnér trate a majster sveta v mestských zjazdoch.


Ďalšie články