Predplatné
Prihlásiť sa
Žilinský Štandard

Slota prišiel na súd o barlách. O pár minút odišiel domov

slota Ján Slota sa postaví pred súd. Foto: Sita

ŽILINA/BANSKÁ BYSTRICA – Už včera sme vás informovali, že bývalý primátor Žiliny Ján Slota sa dnes postaví pred sudcu. Dnes je ten deň, kedy sa nachádza na Špecializovanom trestnom súde pre úplatkársku kauzu. Ján Slota má za sebou viacero škandálov a stíhaní.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry na neho totiž vo februári podal obžalobu pre účastníctvo na zločine prijímania úplatku formou pomoci.

Jánovi Slotovi kladú orgány činné v trestnom konaní za vinu prijatie úplatku ešte v roku 2018 pre sudcu Krajského súdu v Žiline Pavla Polku a jeho následné odovzdanie vo výške 5-tisíc eur s cieľom ovplyvnenia rozhodnutia trestnej veci.

Exšéf SNS dnes pred súdom vyhlásil, že sa cíti nevinný. Podľa obhajoby je vraj obžaloba účelová, nedôvodná a postavená na nezákonne získaných dôkazoch. Ján Slota sa pred súdom vyjadril, že od nikoho nezobral žiadne peniaze a nikomu ich ani neodovzdal. Tvrdí, že muža, pre ktorého mal miernejší trest vybavovať, nepozná a nikdy sa ani nestretli. Pojednávanie naďalej pokračuje aj s vypočúvaním svedkov.

Ján Slota krátko po svojom príchode na súd, kde sa dostavil o barlách, dal súhlas na pojednávanie v jeho neprítomnosti a zo súdu pre bolesti odišiel…

Pri odchode zo súdu J. Slota povedal: „Je to jeden veľký humbuk, ktorý si objednal šialený Igor z Trnavy. Samozrejme, dal svoje úlohy bývalému ministrovi vnútra. Ten ďalej to preniesol na agentúru NAKA, čo je podľa mňa Národná katastrofa, pretože to nie sú špeciálni vyšetrovatelia, až na niektorých poctivých. Všetci hovoríte, aký som bohatý a ja sa mám ulakomiť? A ešte by som mal robiť pre niekoho, ktorého som v živote nevidel?“


Pavol Konštiak