Predplatné
Prihlásiť sa
Žilinský Štandard

Dobrá správa. Zamestnanie môže nájsť na Kysuciach až 500 ľudí

352998796_189064890755193_1973991710421089221_n Výskum vo veľkosti futbalového ihriska. Také je nové výskumné a vývojové centrum na Slovensku, ktoré vzniká v Kysuckom Novom Meste. FOTO: Schaeffler KNM

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO –⁠ Výskum vo veľkosti futbalového ihriska. Také je nové výskumné a vývojové centrum na Slovensku, ktoré vzniká v Kysuckom Novom Meste.

Centrum vyvíja produkty a komponenty pre elektromobilitu, ako aj podvozkové systémy napríklad pre automatizovanú jazdu. Spoločnosť, ktorá je svetovým dodávateľom v oblasti automotive a iných priemyselných odvetviach, okrem toho na Kysuciach rozširuje aj svoju existujúcu skúšobňu o nové laboratórium, testovacie vybavenie a testovacie stanice.

Nové vývojové centrum a modernizácia skúšobne spoločne predstavujú pre spoločnosť Schaeffler investíciu vo výške asi 20 miliónov eur. „Schopnosť inovovať nebola pre našu spoločnosť nikdy dôležitejšia ako teraz,“ uviedol Matthias Zink, CEO Automotive Technologies v spoločnosti Schaeffler AG. Spoločnosť Schaeffler ako technologická firma orientovaná na budúcnosť výrazne investuje do výskumu a vývoja –⁠ na Kysuciach, ale aj na celom svete.

Nové vývojové centrum a modernizácia skúšobne spoločne predstavujú pre spoločnosť Schaeffler investíciu vo výške asi 20 miliónov eur. FOTO: Schaeffler KNM

V kysuckej pobočke spoločnosti Schaeffler pracuje asi 4 300 ľudí dvadsiatich národností, pričom vyše 350 z nich pracuje vo vývoji. Spoločnosť plánuje do roku 2025 zvýšiť počet vývojárov, ktorí tu budú pracovať na budúcnosti mobility, na 500. Aby sa tento cieľ podarilo naplniť, spoločnosť Schaeffler Kysuce vytvára niekoľko nových pozícií.

Zameriava sa pritom najmä na čiastočne a plne elektrické technológie pohonu ako hybridné moduly či elektrické nápravy. „Región Kysúc je pre spoločnosť Schaeffler ideálny. Umožňuje nám využívať univerzity a výskumné inštitúcie svetovej kvality s relevantnou technologickou odbornosťou a zároveň získať prístup k najlepším a najšikovnejším vývojovým špecialistom na Slovensku,“ povedal Milan Jurky, konateľ a riaditeľ spoločnosti Schaeffler v Kysuckom Novom Meste.

Nová moderná administratívna budova spolu so skúšobňou poskytne inovatívne pracovné prostredie pre viac ako 400 inžinierok a inžinierov z celého Slovenska. Ide o prvú časť výskumného a vývojového centra pre elektromobilitu, ktorú nemecká spoločnosť postupne vybavila najnovšími technológiami a skúšobnými zariadeniami.

Dôležité fakty:

  • Schaeffler posilňuje svoju schopnosť prinášať inovácie pre budúcnosť mobility s celosvetovou sieťou 20 centier výskumu a vývoja
  • Investícia 20 miliónov eur do najmodernejšieho vývojového centra aj nových testovacích a laboratórnych kapacít
  • Počet zamestnancov, ktorí budú na Kysuciach pracovať na vývoji budúcnosti mobility, do roku 2025 dosiahne 500

Skupina Schaeffler je globálnym dodávateľom pre automobilový a priemyselný priemysel. Skupina Schaeffler rozhodujúcim spôsobom prispieva k mobilite pomocou presných komponentov a systémov v motoroch, prevodovkách a podvozkoch, ako aj riešeniach valčekových a klzných ložísk pre veľké množstvo priemyselných aplikácií. Spoločnosť Schaeffler bola od svojich počiatkov formovaná prevratnými inováciami a globálnou zákazníckou orientáciou.


Pavol Konštiak