Na Svetové dni mládeže odišli aj Slováci, chcú vidieť pápeža Františka

1687504550 Pápež František navštívi Portugalsko. FOTO: reprofoto YouTube

SLOVENSKO/PORTUGALSKO – Pápež František sa dnes vyberie do Portugalska pri príležitosti 37. svetových dní mládeže, ktoré sa budú konať na tému: Mária sa vydala na cestu a ponáhľala sa. Na toto podujatie sa vybrali aj Slováci, ktorí chcú opäť naživo zazrieť Svätého Otca.

Ide o 42. zahraničnú cestu pápeža Františka, ktorý za desať rokov pontifikátu navštívil už 60 krajín. Do Portugalska zavítal už v roku 2017 pri príležitosti stého výročia zjavení Panny Márie. „Vyše 330-tisíc mladým z 200 krajín sveta a 20 tisíc dobrovoľníkom zo 150 národov bude na SDM duchovne asistovať 700 biskupov, 20 kardinálov a množstvo kňazov,“ uviedla v tlačovej správe Konferencia biskupov Slovenska.

Pápež František vysloví počas svojej cesty celkovo jedenásť verejných prejavov, z toho deväť príhovorov a dve homílie. Iba prvá z nich bude prednesená v taliančine, ostatné budú v španielčine. Ako uviedol pri predstavovaní cesty novinárom vatikánsky hovorca Matteo Bruni, v centre modlitieb na týchto Svetových dňoch mládeže bude určite mier.

Svätý Otec odletel z rímskeho letiska Fiumicino krátko pred ôsmou hodinou ráno. Prílet do Lisabonu je naplánovaný na 11:00 hodinu nášho času. „V hlavnom meste krajiny ho čaká návšteva u prezidenta republiky, stretnutie s predstaviteľmi krajiny a diplomatickým zborom, kde prednesie príhovor a večer vešpery s biskupmi, kňazmi a rehoľníkmi v kláštore, kde prednesie homíliu,“ uviedli v tlačovej správe Konferencia biskupov Slovenska.

Na toto podujatie sa vybralo aj viacero Slovákov, ktorí chcú zažiť duchovné spoločenstvo. Ako sme sa dozvedeli, do Portugalska sa vybrali veriaci z Bratislavy, Trenčína, Žiliny a Košíc. Žilinský Štandard vám vďaka nášmu spolupracovníkovi Petrovi Markovičovi zo Žiliny vám každý deň prinesie informácie o návšteve pápeža v Portugalsku.

„Už včera tu bolo veľa ľudí, cesty sú uzavreté a autami sa nedá prechádzať. Počasie nám zatiaľ praje, je nádherne a tešíme sa na príchod Svätého Otca,“ povedal nám Peter, ktorý sa nachádza priamo na mieste.

VÝZVA:

Nachádzate sa na stretnutí pápeža Františka v Portugalsku? Máte pre nás fotografie priemo z miesta? Pošlite nám fotky na email redakcie: [email protected]. Do predmetu správy napíšte PÁPEŽ


Ďalšie články