Predplatné
Prihlásiť sa
Žilinský Štandard

Nešťastie počas detského tábora: 9 detí sa zrútilo z rozhľadne

327155974_419879796969601_4178733272967131396_n Nešťastie v detskom tábore. Z rozhľadne spadli deti. Foto: FB Triangl Markvartice

ŽILINA/PRAHA – V jednom z detských táborov v Českej republike sa stalo nešťastie. Na Děčínsku sa zrútila rozhľadňa Triangl. V tom čase sa na nej nachádzalo 9 detí vo veku od 8 do 15 rokov.

Na miesto vyrazili všetky záchranné zložky. Deťom poskytli predlekársku pomoc a transportovali ich z ťažko dostupného terénu. „V tejto chvíli sa vecou zaoberáme a bližšie informácie zatiaľ nemáme. Hasiči znášali zranené deti z neprístupného terénu,“ uviedla pre portál tn.cz hovorkyňa polície Ústeckého kraja Veronika Hyšplerová.

Zasahovať museli aj leteckí záchranári, ktorí transportovali štyri deti s podozrením na vážne zranenia do nemocnice. Polícia v súčasnosti preveruje, či deti išli na rozhľadňu bez vedomia vedúcich, alebo v rámci programu detského tábora.

Rozhľadňa je momentálne pre verejnosť uzavretá. Faktom však je, že stavba nebola vo vyhovujúcom technickom stave. Na facebookovej stránke rozhľadne sa medzitým objavilo upozornenie, aby ľudia miesto nenavštevovali. „Vzhľadom k nešťastnej udalosti, prosíme, nenavštevujte Triangel. K celej udalosti sa vyjadríme po ukončení vyšetrovania,“ napísali vo vyhlásení.

Letné detské tábory sa konajú aj na Slovensku. Ich vedúci sa snažia, aby deti strávili v tábore príjemné chvíle a najmä bez úrazov. „Každý rok organizujeme detské tábory a snažíme sa, aby sa deti cítili čo najlepšie. Počas tábora navštevujeme aj rozhľadne, no dbáme o bezpečnosť, aby sa deťom nič nestalo. Niekedy však deti neviete ustriehnuť a vtedy sa môže niečo stať,“ povedala pre Žilinský Štandard vedúca športového klubu Vlči Parkour zo Žiliny Barbora Tomášková.


Pavol Konštiak