Tibor Gašpar je na slobode. Čo za tým bolo?

367395134_1290845728462405_868193573089333742_n Pre Tibora Gašpara si prišiel jeho advokát Marek Para a bývalý Minister vnútra Róbert Kaliňák. Fotografia z dnešného rána. FOTO: Marek Para FB

ŽILINA/BRATISLAVA – Tibor Gašpar je na slobode. Ako na sociálnej sieti informoval jeho právny zástupca Marek Para, službukonajúci prokurátor špeciálnej prokuratúry nevyhovel podnetu vyšetrovateľa NAKA na jeho vzatie do väzby. O prepustení Gašpara informoval advokát Marek Para na sociálnej sieti.

Bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara zadržali v piatok skoro ráno. „Dnes ráno Čurillovci zadržali môjho otca, Tibora Gašpara. Išlo o zadržanie bez domovej prehliadky, z čoho je jasné, že ide o sólo akciu Lipšicovej ÚŠP a Hamranovej NAKA,“ napísal na sociálnu sieť syn Pavol Gašpar.

K danému zatknutiu sa vyjadrila aj polícia na sociálnej sieti. Podľa polície išlo o akciu NAKA s krycím názvom „Ezechiel 7“. Boli zadržané dve obvinené osoby v súvislosti s podozrením z korupčnej trestnej činnosti. Policajti dodali, že momentálne na mieste vykonávajú domovú prehliadku a zaisťujú veci. V prípade obvinili aj podnikateľa Norberta Bödöra. Keďže je momentálne na dovolenke, tak zadržaný nebol.

Nakoniec dnes ráno Tibora Gašpara prepustili na slobodu.


Ďalšie články