Na Orave dobre, na Orave tanečno. Prichádza multižánrový festival

474_TANECNO_Copyright-Marek-Jancuch_August-20-2022_resize Prichádza multižánrový festival Tanečno. Foto: Festival Tanečno

NÁMESTOVO – Na Orave sa predstavia umelci z celého sveta. Multižánrový tanečný festival sa už po siedmy raz uskutoční v Námestove. Medzinárodný festival potrvá ešte do nedele 20. augusta.

Päť dní plných workshopov, predstavení, hudby a veľa iných aktivít. To vás čaká na festivale Tanečno, ktorý je venovaný rôznym aspektom tanečného umenia. Festival prinesie na Oravu aj veľa známych zahraničných mien, ktoré sú inšpiráciou v tanečnom umení.

„V rámci predstavení svoje dielo uvedie izraelsko-gruzínska choreografka Annabelle Dvir, predstaví sa salzburský TRAK Dance Ensemble či medzinárodný kolektív Useless machines,“ uviedol organizátor Andrej Štepita pre TASR.

Programom organizátori rozhodne nešetrili. Od stredy 16. augusta do nedele 20. augusta sa Orava roztancuje. Festival Tanečno je venovaný širokej verejnosti, či už skúseným tanečníkom alebo začiatočníkom. Program sa bude odohrávať v rôznych lokalitách prístupných verejnosti.

(tasr, Festival Tanečno)


Ďalšie články