Predplatné
Prihlásiť sa
Žilinský Štandard

Kaprálik odchádza do Poľska, jeho futbalovým otcom bude Podolski

kapralik Pomôže poľský angažmán Adriánovi Kaprálikovi vo futbalovom rozlete. Foto: MŠK Žilina

ŽILINA – Jeden z najväčších súčasných futbalových talentov, odchovanec Akadémie MŠK Žilina, 21-ročný útočník Adrián Kaprálik bude hosťovať v Górniku Zabrze. Dohoda je na jeden rok bez opcie. Ešte predtým však stihol s MŠK Žilina predĺžiť zmluvu do 30. júna 2026.

Po vypadnutí Šošonov z futbalovej Európy bol Kaprálik (do žilinskej akadémie prišiel do kategórie U14 v roku 2015 z Oravskej Jasenice) v hľadáčiku viacerých klubov. No jedinú zmysluplnú ponuku predložil vedeniu MŠK účastník Ekstraklasy zo Zabrze, ktorý je 14-násobným poľským majstrom.

„Poliaci boli v tomto smere vytrvalí a pri rokovaniach zavážila najmä osoba najväčšej hviezdy a kapitána tímu Lukasa Podolského. Ten bol prítomný a sám veľmi usiloval o príchod Adriána, pre ktorého by chcel byť akýmsi futbalovým otcom. Vidí v ňom veľký potenciál a svojimi skúsenosťami by sa chcel podieľať na jeho ďalšom raste,“ uviedol pre klubový portál športový manažér MŠK Karol Belaník.

Podolski je majstrom sveta s Nemeckom z roku 2014. Na klubovej úrovni napr. obliekal dresy Bayernu Mníchov či Arsenalu Londýn. Teraz pôsobí v Poľsku, kde sa v meste Gliwice pred 38 rokmi narodil. Spolupráca s ním by žilinskému krídeľníkovi naozaj mohla pomôcť v napredovaní.

„Už od začiatku prestupového obdobia mali o mňa v Górniku veľký záujem. Veľký dojem na mňa urobilo, že legenda a kapitán klubu Lukas Podolski by ma chcel viesť a podporiť ma ako mentor. Teším sa na spoluprácu nielen s ním, ale aj s ostatnými spoluhráčmi. Je to pre mňa výzva a veľké ďakujem patrí okrem najbližších aj klubu, ktorý ma pripravil na zahraničie. Vďaka všetkým trénerom a ľudom, ktorí mi počas dlhých rokov pod Dubňom pomohli vyrásť a zdokonaľovať sa na futbalistu, som teraz tam, kde som. Ďakujem ak fanúšikom za podporu,“ povedal Adrián Kaprálik. Veríme, že legionársky chlebíček mu bude v Poľsku chutiť.


Ľubomír Chochula