Horskí záchranári dnes zasahovali v Malej Fatre už druhýkrát

WhatsApp-Image-2023-08-17-at-15.36.44 Horskí záchranári dnes zasahovali v malej Fatre už druhýkrát. Foto: HZS/Facebook

MALÁ FATRA – Horská záchranná služba (HZS) vo štvrtok pomáhala pri dvoch prípadoch v Malej Fatre. V prvom išlo o kolaps, v druhom prípade o poranenie dolnej končatiny. HZS o tom informovala na sociálnej sieti.

Horskí záchranári vo štvrtok popoludní prijali tiesňové volanie z Horných Dier v Malej Fatre, kde skolaboval český turista. Na miesto ihneď odišli horskí záchranári a rovnako posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby zo Žiliny.

Horskí záchranári po príchode poskytli turistovi neodkladnú zdravotnú starostlivosť a transportovali ho pomocou nosidiel KONG na Podžiar, kde ho odovzdali leteckým záchranárom na prevoz do nemocnice.

Hneď po ukončení záchrannej akcie v Horných Dierach smerovali horskí záchranári na pomoc turistke, ktorá si poranila dolnú končatinu pri schádzaní z Poludňového grúňa. Záchranári sa pomocou terénneho vozidla dostali k Chate na Grúni a následne peši k zranenej. Po ošetrení a zafixovaní nohy pomocou vákuovej dlahy, bola na rakúskom vozíku transportovaná k chate a následne terénnym vozidlom dole na parkovisko. Odtiaľ pokračovala v sprievode rodinných príslušníkov na ďalšie ošetrenie samostatne.


Ďalšie články