Predplatné
Prihlásiť sa
Žilinský Štandard

Mesto prišlo o 728-tisíc eur. Vtedajší kontrolór reaguje na obvinenia

369649888_695035389334238_6553484685640895748_n Pre rozhodnutie minulého zastupiteľstva mesto prišlo o 728-tisíc eur. Ilustračná fotografia: Liptovský Mikuláš

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Na sociálnej sieti sa rozbehla búrlivá diskusia o tom, kto je a kto nie je zodpovedný za to, že mesto prišlo o 728-tisíc eur. Podľa primátora mesta je vinníkom predchádzajúce zastupiteľstvo. Vtedajší kontrolór reaguje na obvinenia.

Vláda ešte v roku 2020 počas pandémie ponúkla samosprávam finančnú pomoc v podobe odpustenia splátok. Podľa slov primátora, Liptovský Mikuláš prišiel o 728-tisíc eur, pretože predchádzajúce zastupiteľstvo sa rozhodlo o túto pomoc nepožiadať.

„Apeloval som vtedy na zastupiteľstve, aby žiadosť mesta o finančnú podporu od štátu poslanci schválili, opozícia však náš návrh zmietla zo stola. Definitívne sme prišli o 730-tisíc, obyvatelia môžu ďakovať všetkým týmto súčasným/vtedajším poslancom, ktorí odmietli nenávratné financie od štátu,“ napísal Ján Blcháč, primátor mesta, na sociálnu sieť.

Na obvinenia reagoval vtedajší kontrolór mesta Martin Alušic: „Naše mesto si peniaze zobrať nemohlo, pretože Blcháč utajil informácie potrebné pre prijatie pomoci.“ Dodal, že primátor mesta mu v tom čase informácie k príprave správy neposkytol, z toho dôvodu nemohli poslanci prijatie finančnej pomoci prerokovať.

Obvineniami nešetril na adresu primátora ani on sám. „Dnes má ešte arogantnú drzosť obviniť zo svojho trestuhodného správania poslancov. Zostal primátorom iba podvodom a vďaka kupovaniu Martausa a Cukerovej,“ napísal Alušic na sociálnu sieť.

Kde sa skrýva pravda? Každá strana má svoj vlastný príbeh, pravdou však je, že za finančnú pomoc mohlo mesto opraviť cesty, chodníky, zlepšiť vybavenie mesta a podobne.