VIDEO: Na Liptove vznikol jeden z najtechnickejších pumptrackových areálov na Slovensku

369631795_696449269192850_3400701836617741902_n (1) Video: Na Liptove vznikol jeden z najtechnickejších pumptrackových areálov na Slovensku. Foto: Mesto Liptovský Mikuláš/Facebook

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Zarastenú plochu na Nábreží v Liptovskom Mikuláši premenili na jeden z najtechnickejších pumptrackových areálov na Slovensku.

Otvorili ho v piatok dopoludnia a podľa tamojšej radnice ide o najväčšie športovisko svojho druhu na severnom Slovensku.

„Pumptracky sú obľúbené technické trate pre jazdcov na bicykli bez pedálovania, na kolobežke, na skejtoch či inline korčuliach. Na jazdu po tratiach nie je potrebný špecializovaný bicykel,“ vysvetlil zástupca primátora Liptovského Mikuláša Ľuboš Trizna.

Asfaltová dráha v Liptovskom Mikuláši je dlhá 280 metrov a tvorí ju niekoľko klopených zákrut, terénnych vĺn v uzavretých okruhoch. Ťahákom pre jazdcov je séria zákrut všetkých typov – trojzákruta, preskok, priamy prejazd, dvojzákruta, transfer či 180-stupňová zákruta.

Športovisko má pôdorysnú výmeru takmer 1 000 m2. Ako priblížil autor diela a majster Slovenska v pumptracku Roman Kaločay, súčasťou sú dva okruhy. Jeden z nich je s nadpriemernou dĺžkou, kde sa môžu konať aj majstrovstvá Slovenska alebo slovenský pohár. „K tomu máme aj doplnkovú líniu pre zvýšenie atraktivity zoskokmi a samostatný detský okruh s nižším profilom. Ktokoľvek príde s najmenšími, môže si to na ňom vyskúšať. Keď sa na tej istej dráhe stretnú viaceré výkonnostné kategórie, tí rýchlejší môžu prejsť na veľký okruh a deti môžu jazdiť na tom menšom,“ uviedol.

Pumptrack otvorili pre širokú verejnosť, návštevníci sa potrebné informácie o jeho využívaní dozvedia na informačnom paneli pri vstupe. Mesto výstavbu financovalo z vlastných zdrojov vo výške 200 000 eur. Na refundáciu vynaložených prostriedkov sa radnica zapája do aktuálnej výzvy ministerstva investícií.

(tasr)

Video: Na Liptove vznikol jeden z najtechnickejších pumptrackových areálov na Slovensku. Zdroj: CITYTIGERSS/Youtube

Ďalšie články