Predplatné
Prihlásiť sa
Žilinský Štandard

Záhadu na Budatínskom hrade príde vyriešiť Sherlock Holmes

P8310101_view Ilustračná foto: Považské múzeum

ŽILINA – Už onedlho zavíta na Budatínsky hrad Sherlock Holmes. Ten má prísť vyriešiť záhadu budatínskeho strašidla, ktoré sa pohybuje po chodbách hradu. Do pátrania a riešenia záhady sa môžu zapojiť aj návštevníci.

V piatok 8. septembra navštívi Budatínsky hrad najznámejší londýnsky detektív Sherlock Holmes. Nebude to obyčajná návšteva, ale vyšetrovanie záhady budatínskeho strašidla. Považské múzeum spolu s divadelno-hravým zoskupením RAZCA si pripravilo pre návštevníkov ďalšiu netradičnú prehliadku hradu.

„Tentoraz je dôvodom tajomné biele strašidlo, ktoré sa pohybuje po hrade i jeho okolí. Grófka Šarlota je zdesená z jeho prítomnosti, ale najmä z klebiet, ktoré sa o ňom šíria – vraj je to duch bývalej slúžky Aničky, ktorá zomrela násilnou smrťou a navyše s dieťaťom pod srdcom. Teraz sa potuluje po Budatíne a hľadá svoje nenarodené dieťa. Kvôli týmto klebetám prestali na hrad chodiť všetky návštevy a hlavne mladý barón Jakub, za ktorého chce grófka vydať svoju dcéru Karolínu. Preto Šarlota neváha a napíše list anglickému detektívovi, aby prišiel a pomohol vyriešiť túto záhadu,“ priblížila  scenáristka Katarína Maršalová. 

K vyriešeniu záhady môžu pomôcť aj návštevníci, ktorí môžu získať milý darček. Prehliadky sa budú konať o 18:00, 19:00 a 20:00. Počet miest je obmedzený, viac o cene vstupného a rezervácii zistíte tu.

(Považské múzeum)