Farár sa podelil o dojímavý príbeh. Chytí vás za srdce

shalone-cason-bPMCNdYoSgY-unsplash Ilustračná foto: unsplash

Farár sa na sociálnej sieti podelil o silný príbeh, ktorý ho dohnal k slzám. Tento príbeh je dôkazom toho, že ľudské dobro sa zo sveta nevytratilo. Hlavným hrdinom farárovho rozprávania je malý chlapec, ktorého nevychovávajú rodičia, ale jeho babka.

To, do akej rodiny sa človek narodí, si nikto nevyberá. Pocit, ktorý dieťa potrebuje cítiť, je láska, bezpečie, starostlivosť. Nie vždy to ale dieťa dostáva od rodičov. Portál dobrénoviny.sk priniesol príbeh kňaza, ktorý sa na sociálnej sieti podelil o výnimočné stretnutie s malým chlapcom.

„Už nejaký čas mi jeden z mojich farníkov nosí každú nedeľu ráno čerstvú ružu. Je to krásne gesto, ktoré sa zmenilo na rutinu. Napriek tomu sa túto nedeľu z láskavého gesta stalo opäť niečo výnimočné. Keď som sa chystal vyjsť pred oltár, oslovil ma malý chlapec a spýtal sa, čo urobím s ružami, ktoré som dostal,“ začal farár.

Spočiatku nerozumel, prečo sa chlapec zaujíma o ružu, spýtal sa ho, či sa mu ruža páči a či ju chce. Chlapec mu odpovedal: „Áno, otče. Ak ju budete chcieť neskôr vyhodiť, rád by som si ju vzal.“

Kňaz bol zvedavý a chcel vedieť, na čo ružu potrebuje. Podľa farára nemohol byť chlapec starší ako 10 rokov, avšak jeho odpoveď ho veľmi prekvapila a dojala.

„Chcem ju dať babičke. Pred rokom sa moji rodičia rozviedli. Najskôr som býval s mamou, ale potom sa zamilovala a ja som sa musel vrátiť k otcovi. Chvíľu sme spolu bývali, ale potom otec povedal, že nemôžem zostať a poslal ma k babičke. A tá je skvelá. Varí pre mňa a naozaj sa o mňa stará. Je na mňa taká dobrá, že jej chcem dať ružu za to, že ma miluje,“ zveril sa chlapec kňazovi.

Farár nevedel, čo má povedať. Podával mu ružu a tisli sa mu slzy do očí. Podľa jeho slov to bol najkrajší moment v živote. Po chvíli bol predsa len schopný niečo povedať: „Vezmi si tú kyticu ruží. Každý týždeň do kostola veriaci kupujú čerstvé kvety. Vezmi tú kyticu pre babičku. Ona si to zaslúži.“

Rovnako ako farár zostal aj chlapec dojatý. Posledná vetu, ktorú mu chlapec povedal, bola:
„Krásny a požehnaný deň! Požiadal som o ružu a dostal som celú kyticu!“


Ďalšie články