Predplatné
Prihlásiť sa
Žilinský Štandard

Bytčiansky jarmok oslavuje 25. narodeniny. Môžete sa tešiť na skvelý program

bytciansky jarmok 2019 foto35 Na jarmoku sa predstavia talenty z celého regiónu. Foto: Mesto Bytča

BYTČA – Najväčšie kultúrno-spoločenské podujatie v Bytči sa uskutoční 8. septembra. Bytčiansky jarmok oslávi tento rok 25. narodeniny. Charakteristickým znakom podujatia bude hudba akéhokoľvek žánru. Zaujímavosťou je, že kedysi sa volal Michalský jarmok.

Jubilejný ročník Bytčianskeho jarmoku otvorí DH Predmierčanka. Program bude pokračovať prehliadkou talentov z umeleckých škôl, folklórnych súborov a tanečných klubov. Večer sa pritvrdí, vystúpia rockové kapely ako Arzén, Aya a predstaví sa formácia Queen show, ktorá si uctí legendu Freddieho Mercuryho. Jarmok ukončí polnočná diskotéka.

„Zaujímavosťou tohto ročníka Bytčianskeho jarmoku je program, ktorý má takmer úplne regionálny charakter. Najmenší umelci, ale aj známe slovenské hudobné skupiny, všetci pochádzajú z nášho blízkeho regiónu. Spočiatku to nebol zámer. Ale sme radi, že sa to takto vyformovalo“, povedala Nina Gacík, z oddelenia kultúry mesta Bytča.

V minulosti sa jarmok zvykol konať koncom septembra okolo Michala, preto ho volali Michalský jarmok. V posledných rokoch sa termín menil, a preto mu ostalo meno Bytčiansky jarmok.

Zdroj: Mesto Bytča