Vystrašený muž zastrelil medvedicu: Spustila sa vlna hnevu

bear-6798903_1280 Ilustračný obrázok. Foto: Pixabay

Medvedica sa zatúlala na pozemok muža, ktorý ju zo strachu zastrelil. Jeho čin vyvolal hnev medzi aktivistami aj politikmi. Medvedica bola populárna medzi miestnymi a patrila ku kriticky ohrozeným druhom.

Ako uvádza CNN, udalosť sa stala v talianskom meste San Sebastiano Dei Marsi, neďaleko národného parku v regióne Abruzzo. Matka dvoch medvieďat sa tam vraj prechádzala často. Miestni jej dokonca dali meno Amarena, podľa odrody čiernej čerešne, ktorú vraj medvedica jedla najradšej. Stala sa akýmsi symbolom mesta. Muža mnohí po čine označili za pytliaka.

Guvernér Marco Marsilio dokonca uviedol, že muž sa zabitím medvedice dopustil závažného činu proti celému regiónu Abruzzo. Jej smrť zanechala v ľuďoch bolesť a hnev. Amarena údajne nebola agresívna a úrady žiadne útoky medveďa v tomto regióne neevidovali.

Situácia je o to vážnejšia, že Amarena patrila medzi šesťdesiat kriticky ohrozených marsických medveďov, ktoré žijú v strednom Taliansku. K situácii sa vyjadril aj taliansky minister životného prostredia Gilberto Pichetto, ktorý situáciu označil za vážnu a zdôraznil potrebu urobiť všetko pre to, aby mláďatá zastrelenej medvedice boli v bezpečí.

„Vystrelil som zo strachu, ale nechcel som ju zabiť. Našiel som ju na svojom pozemku a bol to impulzívny, inštinktívny čin,“ obhajoval sa muž pri výsluchu. Prokuratúra už začala voči 56-ročnému mužovi viesť vyšetrovanie, v prípade dokázania viny mu môžu hroziť až 2 roky za mrežami.


Ďalšie články