Aké lahôdky vás čakajú na Martinskom jarmoku?

309035989_1462530660893821_7146153869956052557_n Vlani bola na Martinskom jarmoku veľmi dobrá návštevnosť. Foto: Kultúrna scéna

MARTIN – Žilinský Štandard sa porozprával s riaditeľkou Kultúrnej scény Martin Lýdiou Moricovou o pripravovanom tradičnom Martinskom jarmoku, ktorý sa bude konať 21. až 23. septembra.

Vlani sa po rokoch pôstu vrátil Martinský jarmok do centra mesta Martin. Ako ste spokojná s minulým ročníkom?

Minulý rok bol výnimočný po všetkých stránkach – čo sa týka Martinského jarmoku. Musím sa priznať, že aj nás zaskočil obrovský záujem verejnosti o jarmočné atrakcie, sprievodné kultúrne akcie a stánky s občerstvením. Pripravili sme všehochuť zábavy a vôní. Ohlasy verejnosti a návštevníkov boli pozitívne. Každý si počas troch dní našiel na pešej zóne v Martine to, čo ho zaujalo. Či už to bolo dobré jedlo, dobrá muzika a iné púťové atrakcie. Deti sa tešili z kolotočov, rodičia z produkcie kapiel. Dá sa povedať, že na niekoľko dní sa naše mesto stalo miestom, kde každý stretol každého.

Na dvere už klope nový ročník. Návštevníci sa znovu môžu tešiť na kultúrne i iné lahôdky. O to viac, že vstupné sa neplatí.

Áno, chcem zdôrazniť, že našou primárnou snahou je poskytnúť našim obyvateľom a návštevníkom pútavý program, aby sa nielen telo, ale i duša potešila. Opäť sme pripravili bohatý kultúrny, športový i tradičný jarmočný program, vrátane kvalitných jedál a nápojov pre všetky vekové kategórie.

Čo uvidia návštevníci vo štvrtok a piatok?

Vo štvrtok to na Divadelnom námestí – priamo v centre jarmoku – odštartuje kapela Chiki liki tu-a, Majself a DJ Cuner. V piatok príde na scénu rocková kapela Rocksor, ale aj Drišľak. Očakávame, že bude plné mesto a nálada na námestí bude gradovať. Pre deti máme pripravené pokojné miesto v záhrade Turčianskej galérie, kde si môžu nerušene pozrieť divadelné predstavenie.

Aké lákadlá ste pripravili pre Martinčanov na sobotu?

V sobotu ráno o 9:30 už budú na štarte (Hviezdoslavov park) pripravení bežci na Martinskom behu medikov. Tento charitatívny beh má svoju tradíciu i účastníkov. Stále je možnosť sa zaregistrovať, odbehnúť… Na námestí bude od rána do rytmu vyhrávať dychová hudba Strečnianka a hudobná skupina Lojzo.

Samozrejme, že nebudú chýbať predajné stánky, remeselníci a chutné občerstvenie.

Áno, bude vínko, burčiak, klobása, tradičné grilované pochúťky, langoše aj trdelníky. Kolotoče, cukrová vata, remeselníci s tradičnými výrobkami, voňavé mydielka i sviečky, bylinky… Jednoducho, každý si príde na svoje.


Ďalšie články