Psíci na adopciu. Čakajú práve na vás

psik_rubrika 2 ilustrácia, FOTO: Žilinský Štandard

SLOVENSKO – Redakcia Žilinského Štandardu prichádza s novou rubrikou o psíkoch. Každú sobotu a nedeľu vám prinášame vďaka spolupráci s útulkami na Slovensku nájdené a nechcené psíky. Prostredníctvom nášho portálu si budete môcť adoptovať psíka cez daný útulok, ktorý zvieratko ponúka. Rubriku Psí život prinášame každú sobotu a nedeľu o 11:00.

Aj dnes vám prinášame psíkov, ktorí hľadajú nový domov a nového majiteľa. Ak máte záujem o daného psíka, kontaktujte útulok, prípadne zariadenie, ktoré zvieratko ponúka. Pri každej fotke máte kontakt na útulok.

Útulok Hafkáči – združenie na pomoc psíkom v núdzi ponúka týchto krásavcov:

Kazan je približne 8 až 9 ročný kríženec nemeckého ovčiaka. Za svoj život poznal len reťaz, krik a bitku. Čo poznačilo aj jeho povahu. Pri príchode do útulku bola manipulácia s ním veľmi náročná, keď sa mu niečo nepáčilo hneď na to upozorňoval vrčaním a ohnaním sa po ruke. No čas v útulku mu veľmi pomohol, aby opäť dôveroval ľuďom. Za svojho pánička by aj dýchal, neustále sa chce hladkať a mojkať. V útulku je už viac ako dva roky, no veríme, že aj naňho sa usmeje šťastie a niekomu sa zapáči.
Rexík je starší kríženček, no stále veľmi aktívny. Zbožňuje prechádzky, kde zamestná hlavu, neustále niečo ňuchá, vetrí a po prechádzke nesmie chýbať miska plná papkanice. Rexo je vhodný len na pobyt dovnútra, pretože z dvora vie ujsť. Hygienu pri pravidelnom venčení zvláda perfektne, psíkov si vyberá, najlepšie by mu bolo ako jedináčikovi, kde by mal pána len pre seba. Je očkovaný, čipovaný, odčervený a čaká ho kastrácia. Ak vás zaujal, volajte: 0911 290 983.
Čoky je psíček, ktorému zomrela majiteľka a po úmrtí dlhší čas spával za domom na poli. Pri príchode k nám mal extrémne veľa kliešťov. Niekoľko dní vkuse sme mu ich vyberali. Má cca 6 až 7 rokov. Čoky je menšieho vzrastu, je spratný do koča aj do voza. Povahou je veľmi milý, prítulný, rád sa šantí a mazná. S fenkami problém nemá, so psíkmi a inými zvieratami odskúšaný nie je. Podmienkou adopcie je podpis zmluvy a úhrada poplatku za veterinárne úkony. Kontakt: 0911 290 983.

Psí útulok Piešťany ponúka na adopciu týchto psíkov:

Šesť šteniatok prijatých v rámci pomoci núdzovo cez iné OZ, z toho 3 fenky a traja psíkovia. Majiteľ ich totiž chcel vypustiť do lesa aj s rodičmi. Šteniatka prišli s veľkými bruškami, nesocializované a vyhladnuté. Od začiatku bojujú s hnačkami, majú giardie, ale už sa postupne dávajú dokopy. Vzrastom budú veľké. Potrebujú pevnú ruku a výchovu. Viac foto na web stránke www.utulok-piestany.sk
Psík bol nájdený v Šulekove – odchytený MP Hlohovec, nemá žiadne označenie, je milý a priateľský.
Potrebuje viac aktivít, je nerád zatvorený v koterci. Vhodný je k rodine, ktorá má čas sa mu venovať, má veľa temperamentu a sily. V prípade záujmu o adopciu kontaktujte cez Messenger Viac usmevov:) alebo na www.utulok-piestany.sk
Psík bol nájdený za obcou Krajné a dovezený do útulku veľmi milou pani. Nemal žiadne označenie a veľmi zanedbané ušká. Lovecký pud sa dá očakávať. Je energický, miluje veľa pohybu, zo začiatku je k cudzím nedôverčivý, na ošetrovateľov si už po čase zvykol, pri česaní sa musí dať náhubok, miluje jedlo, za tým sa ide zblázniť. V prípade záujmu o adopciu nás kontaktujte cez Messenger Viac usmevov:) alebo na www.utulok-piestany.sk
Spolupráca so slovenskými útulkami:
OZ HAFKÁČI, Považské Podhradie, kontakt: 0911 290 983
REGIONÁLNE CENTRUM SLOBODA ZVIERAT, Piešťany, kontakt: 0904 170 913
OZ TÚLAVÁ LABKA, Banská Štiavnica, kontakt: 0908 611 882
OZ DRUHÁ ŠANCA, Bardejov, kontakt: 0949 184 448
OZ NA KONCI SVETA, Ptrukša, kontakt: 0910 672 580

„Už nemáme krmivo, prosíme o pomoc! Vydržíme už len týždeň, náš sklad je prázdny. Na naše prosby o pomoc takmer nikto nereaguje, nevieme, čo bude ďalej.“ Žiaľ, aj toto patrí do nášho života. Prosebné slová útulkov, ktoré sú zúfalé a nevedia ako ďalej. Vtedy nastupujeme na scénu my, a snažíme sa pomôcť zo všetkých síl, ale hlavne vďaka vám, našim darcom, ktorí stoja pri nás, to môžeme zvládnuť. Redakcia Žilinského Štandardu sa preto rozhodla pomôcť útulkom. Ak chcete pomôcť najmä s granulami pre psíkov, neváhajte nás kontaktovať na email: [email protected]. Naša redakcia osobne odovzdá váš dar útulku na Slovensku. Už teraz vám za všetkých hladných psíkov ďakujeme.


Ďalšie články