Aké dopravné obmedzenia čakajú Martinčanov počas pretekov Okolo Slovenska

1 Preteky Okolo Slovenska zavítajú aj do Žilinského kraja. Foto. archív

MARTIN – Fanúšikovia cyklistiky sa tešia, že v piatok 15. septembra bude pelotón 67. ročníka medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska finišovať v pešej zóne, kde vyvrcholí tretia etapa. Zároveň to bude znamenať viaceré dopravné obmedzenia.

Dopravný podnik mesta Martin informuje, že približne od 12:45 do 15:00 bude centrum mesta uzavreté a pre MHD budú úplne alebo čiastočne neprejazdné Sklabinská, Hviezdoslavova, Novomestského, Mudroňova, Kohútova, Jesenského a Kollárova ulica.

DPMM bude zabezpečovať kyvadlovú dopravu z odstavných parkovísk v 30-minútovom intervale do centra diania. Kyvadlová preprava bude premávať bezplatne.

K tejto téme sa vyjadril aj predseda predstavenstva jedného z partnerov pretekov OOCR Turiec Dalibor Steindl.

„Hlavné uzávierky budú v piatok 15. septembra od 12:00 do 15:00. Vtedy budú uzavreté všetky ulice, ktoré sú ťažiskové pre centrum mesta. T. j. Sklabinská, Hviezdoslavova, Novomestského, M. R. Štefánika, P. Mudroňa, Kohútová, Jesenského, Kollárova, Tajovského a Záborského. Chcem podotknúť, že na spomínaných uliciach, ktoré sú nosné pre dopravnú infraštruktúru mesta Martin, nebude zhruba od 12:00 premávať MHD. Preto vyzývam občanov, aby si na stránkach DPMM alebo mesta Martin pozreli obchádzkové trasy. Dobrou správou je, že DPMM bude zabezpečovať kyvadlovú dopravu z dvoch záchytných parkovísk,“ uviedol Steindl pre Žilinský Štandard.

Linka B1 pôjde z OC Campo di Martin po polikliniku na Škultétyho ul. a naspäť. Linka B2 bude mať trasu z parkoviska DPMM na Podháji cez Tesco k poliklinike a naspäť. Kyvadlové autobusy budú jazdiť bezplatne a nebudú zastavovať na bežných zastávkach.

Mestu Martin sa zavedením kyvadlovej dopravy zvýšia náklady o 430 eur.


Ďalšie články