Predplatné
Prihlásiť sa
Žilinský Štandard

Úsmevný príbeh chlapca a jeho kravy. Ich fotka obletela svet

636383172832446650-State-Fair-heifer Chlapec a jeho krava boli po súťaži unavení. Spoločne zaspali v stodole. Foto: Jeremy Miner/Des Moines Register

Priateľstvá medzi ľuďmi a zvieratami sú tu odnepamäti. Dôkazom, že aj v dnešnom uponáhľanom svete plnom technológií nezabúdame na svojich zvieracích priateľov, je vzťah 15-ročného Mitchella z amerického štátu Iowa a jeho kamarátky Audri.

Zahraničné médiá informujú o zaujímavom príbehu mladého Mitchella, ktorý sa so svojou kravičkou Audri zúčastnili na výstave mliečneho dobytka. Hoci túto výstavu Audri nevyhrala, svet obletela fotografia, ktorá vyhrala srdcia ľudí.

Na fotografii sedí unavený Mitchell, ktorý sa opiera o Audri, pričom vyzerá, že obaja spia. Fotografiu vyhotovil Mitchellov otec, vďaka ktorému sa príbeh stal virálnym. „Ani ja sám úplne nerozumiem tomu putu, ktoré spolu máme. Jednoducho si užívame vzájomnú spoločnosť,“ povedal Mitchell v rozhovore pre Des Moines Register.

Rodičia syna podporujú, dobré vzťahy s prírodou a tvrdá práca patrí medzi ich rodinné hodnoty. „Myslím si, že ak so zvieratami trávite veľa času, začnú sa s vami cítiť dobre a uvoľnene,“ tvrdí Mitchellova matka Laura.

(zdroj: Des Moines Register)