Dobrá správa, mesto podpísalo memorandum o podpore s hokejovým klubom

377520148_1029227698416038_5566854809064700228_n Tomáš Pokrivčák bude pokračovať v hokejovej kariére. Foto: MHA

MARTIN – Aj keď sklamanie z predaja prvoligovej licencie HK Martin do Prešova tak skoro nevyprchá, fanúšikovská obec v Turci sa už sústreďuje na novú sezónu, v ktorej bude mužský tím MHA pôsobiť v druhej lige.

V tejto amatérskej súťaži, ktorá je hierarchicky po extralige a Slovenskej hokejovej lige treťou najvyššou, budú Martinčania účinkovať v skupine Západ, kde narazia na hráčov Levíc, Senice, Dolného Kubína, Púchova a Hamuliakova. Skupinu Východ tvoria Bardejov, Kežmarok, Brezno, Detva, Trebišov, Gelnica a Sabinov.

Vedenie MHA v týchto dňoch potešilo, že mesto Martin podpísalo memorandum o spolupráci s ich klubom.

„Sme radi, že sa nám martinský mužský hokej podarilo zachrániť. Bez ústretovosti mesta, ktoré nás chce naďalej podporovať, by to bolo ťažké. Mesto deklarovalo pomoc hokeju a zaviazalo sa v rámci svojich možností vytvárať podmienky na rozvoj tohto športu,“ uviedol pre Žilinský Štandard šéf MHA Martin Tomáš Pšenka.

Dres MHA, ktorý v novom ročníku 2023/2024 bude po prvý raz od svojho vzniku zastrešovať nielen všetky mládežnícke kategórie, ale aj mužov, budú obliekať takmer výlučne Martinčania. Kapitánom je 46-ročný Andrej Novotný, v tíme sú aj Andrej Jurášek, Tomáš Pokrivčák, Michal Fabián, Ivan Brveník, Filip Simon, Lukáš Belica a jediným cezpoľným je 19-ročný obranca a rodák z Čadce Daniel Chovaniak, ktorý do Turca prišiel z juniorky Třinca.

„Samozrejme, že v druhej lige nechceme hrať druhé husle, ale o ambíciách je teraz predčasné hovoriť. Ideme do neznámeho prostredia, nepoznáme silu súperov, takže až počas sezóny sa na základe našej výkonnosti a výsledkov budú kryštalizovať naše ciele. No už teraz môžem povedať, že chceme naštartovať mužský hokej, dávať priestor prioritne vlastným odchovancom a získať dôveru verejnosti i partnerov,“ doplnil pre Žilinský Štandard T. Pšenka.


Ďalšie články