Predplatné
Prihlásiť sa
Žilinský Štandard

FOTO: Nehoda v Kraľovanoch. Vieme, čo sa stalo

378230655_10219498057241526_5346910099777339107_n Nehoda si vyžiadala viacero zranených. FOTO: Martin Gočala, FB

KRAĽOVANY – V Kraľovanoch (okr. Dolný Kubín) došlo vo štvrtok popoludní k dopravnej nehode viacerých áut. Vzhľadom na vážnosť kolízie zasahoval aj záchranársky vrtuľník.

K zrážke na križovatke pri obci Kraľovany. Zrazili sa tam tri autá. Celkovo sa zranilo šesť ľudí, ktorých záchranky previezli do nemocnice.

Dve osoby utrpeli ťažšie zranenia. Podľa informácií hovorkyne Air Transport Europe Zuzany Hopjakovej, si posádka do svojej starostlivosti zobrala ťažko zranenú 44-ročnú pacientku českej národnosti, ktorá utrpela poranenie panvy a hrudníka.

Záchranári jej na mieste poskytli neodkladné zdravotné ošetrenie. Po preložení na palubu bola v stabilizovanom stave s poraneniami viacerých častí tela letecky prevezená do Univerzitnej nemocnice v Martine.

Podľa TASR príčiny zrážky vyšetruje polícia. „Sedemnásťročná vodička viedla vozidlo značky Hyundai Tucson v smere od mesta Martin na Dolný Kubín, kde pri odbočovaní vľavo došlo z doposiaľ presne nezistených príčin k zrážke s protiidúcim vozidlom značky Volkswagen Passat, následkom čoho sa toto vozidlo odrazilo do tam stojaceho auta značky Citroën,“ opísala žilinská krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.

Pri dopravnej nehode podľa nej utrpeli štyri osoby zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie. Vodičov policajti podrobili dychovým skúškam s negatívnym výsledkom. „Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Dolnom Kubíne začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Ďalšie okolnosti a príčiny dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ doplnila.

(sita, tasr)


Pavol Konštiak