Monika: Bezcitná podvodníčka sa zľakla

Na snímke jeden z obchodov s oblečením v novej bratislavskej Autobusovej stanici Nivy. Foto: Jaroslav Novák/TASR Ilustračná fotografia. Foto: Jaroslav Novák/TASR

MARTIN – Do redakcie sa nám ozvala ďalšia oklamaná mamička. Reagovala na príspevok, v ktorom išlo o predaj detského oblečenia. Peniaze sa jej napokon vrátili, ale predchádzal tomu tradičný scenár – výhovorky, sľuby a klamstvá.

O podvodníčke Monike sme informovali koncom augusta a začiatkom septembra. Pred pár dňami sa nám ozvala ďalšia mamička, ktorá potvrdzuje, že Monika so svojou činnosťou neskončila.

Čitateľka reagovala na príspevok v súkromnej skupine Trnavský bazár. Anonymná účastníčka v ňom žiadala mamičky o rady, kde predať značkové oblečenie pre deti, keďže jej sa predávať nedarí. Malo ísť o oblečenie pre chlapčeka vo veľkosti od 74 po 86. „Ak by sa tu našla nejaká žienka mamička alebo budúca mamička, bola by som vďačná,“ napísala anonymná členka skupiny.

4. septembra, v deň, keď sme vydali článok, v ktorom údajná podvodníčka Monika prehovorila, sa na tento príspevok ozvala naša čitateľka. Anonymná členka skupiny odpisovala z jedného z profilov, z ktorého odpisovala podvodníčka Monika. Ešte v ten deň odoslala čitateľka sumu 30 eur na účet jednej komerčnej banky. Účet mal byť údajne vedený na jej maloletého syna. Podľa súkromnej konverzácie, ktorú nám mamička poslala, peniaze prišli ešte v ten deň.

„Po odoslaní platby sa mi niekoľko dní neozvala, až na moju otázku, či balík poslala, odpísala, že bola mimo domu,“ opisuje svoju skúsenosť oklamaná mamička.

O pár dní neskôr sa jej ozvala opäť, so žiadosťou, aby jej peniaze vrátila späť. Monika sa ohradila tým, že je v nemocnici a nemá prístup k internetbankingu. Následne poslala fotografiu, ktorá mala dokazovať, že sa tam naozaj nachádza. „Po prečítaní vášho príspevku som si myslela, že ste seriózna žena, ktorá predáva vecičky. Písala som Vám, že na tom nie som finančne dobre. Ani vo sne by mi nenapadlo, že takto prídem o 30 eur. Dúfam, že vám to stálo za to. Mne síce chýbajú, ale vám sa to určite vráti,“ napísala jej mamička. Vtedy už vedela, že naletela známej podvodníčke Monike a poslala jej príspevok v skupine Nepreberačky a podvodníčky! Sem s nimi!, v ktorom na ňu upozorňovali – v príspevku mamičky zverejnili čísla viacerých účtov, snímky obrazovky konverzácií s ňou či profily, z ktorých odpisuje. Podľa slov Moniky „to bolo dávno, keď som bola s bývalým priateľom. To on okrádal cez môj profil, ja som o tom nevedela“.

Naša čitateľka jeden z týchto príspevkov komentovala a upozornila na to, že nemá ani veci, ani peniaze. Skontaktovala sa s ostatnými mamičkami, ktoré boli oklamané a riešia hromadné trestné oznámenie. Monika sa ozvala pomerne rýchlo. Peniaze nakoniec poslala naspäť (napriek tomu, že ešte v ten deň nemala prístup k internetbankingu), no pod hrozbou podania trestného oznámenia žiadala o vymazanie komentára a aj príspevku, ktorý naša čitateľka ani nepísala.

Hoci sa tento prípad skončil šťastne, v minulosti oklamané mamičky sa vzopreli a riešia hromadné trestné oznámenie. Na Moniku sa snažia upozorňovať všade, kde sa len dá. Ak máte s ňou podobné skúsenosti, pridajte sa k poškodeným.


Ďalšie články