Vylepšenia na zastávkach. Takto sa zvýši informovanosť aj bezpečnosť

© Tomáš Mihalik, web: imhd.sk, id: 268861 Využívate hromadnú dopravu? Ilustračná fotografia: Tomáš Mihalik, web: imhd.sk

ŽILINA – Žilinský dopravný podnik začal na zastávkach mestskej hromadnej dopravy (MHD) inštalovať elektronické zastávkové panely. Ako informovala hovorkyňa mesta Zuzana Holienčíková, cestujúcich budú informovať o čísle a smere linky či o príchode jednotlivých spojov.

Nové informačné panely pomôžu i nevidiacim a slabozrakým. „Každý zastávkový panel bude vybavený prijímačom signálu z diaľkového ovládania nevidiacich alebo slabozrakých cestujúcich. Systém následne prečíta cestujúcemu všetky aktuálne zobrazené údaje na paneli a nevidiaci či slabozraký získa informáciu o príchode linky,“ poznamenala Holienčíková.

Podľa jej slov bude každý panel obsahovať aj riadok pre správu dispečera v prípade nehôd či mimoriadnych udalostí. „Na zastávky MHD bude nainštalovaných spolu 50 panelov. Napájané budú elektrickou energiou získanou najmä z trakčného vedenia. Niektoré informačné panely budú vybavené aj kamerami, ktoré budú monitorovať bezpečnosť v okolí,“ dodala Holienčíková.

(zdroj: SITA)


Ďalšie články