Vyhliadková veža na Vlčincoch je snom, oprava mostov realitou

rozhladna-duben-33 Rozhľadňa na Dubni je veľmi navštevovaná. Foto: turisticky.sk

ŽILINA – Nad krajským mestom sa na vrchu Dubeň hrdo týči takmer 30 metrov vysoká vyhliadková veža s 10 podlažiami, ktorá sa hneď po otvorení stala vyhľadávanou atrakciou.

Táto rozhľadňa je dosť navštevovaná, ponúka krásne výhľady do širokého okolia a najmä na mesto Žilina, ktoré máte ako na dlani. Pre tých, ktorí nepotrebujú až taký veľkorysý variant a uprednostňujú blízkosť a nenáročnosť, by mohli postaviť vyhliadkovú vežu priamo v meste. Máme na mysli kopček nad vysokoškolskými internátmi, odkiaľ je tiež pekný výhľad na Vlčince, Dubeň, Straník a Kriváňskú Malú Fatru. Čo si myslí o tomto nápade mestský poslanec za Vlčince Ondrej Šoška?

„Je to dobrý nápad, mne sa táto predstava páči, skúsim zistiť, či by to bolo možné. Zatiaľ sme sa v mestskom zastupiteľstve o takom niečom nebavili,“ uviedol pre Žilinský Štandard poslanec a zároveň bývalý slovenský reprezentant v basketbale.

Kým rozhľadňa na Vlčincoch je zatiaľ iba snom, realitou týchto dní je rekonštrukcia cestnej infraštruktúry v tejto časti Žiliny.

„Teraz v pondelok (9. októbra) otvorili pri plavárni a OC Dubeň turbokruháč, ktorý postavil XXXLutz, čo bola podmienka k stavebnému povoleniu na výstavbu obchodného domu. Na Vlčincoch mesto rekonštruuje oba mosty na Ul. sv. Cyrila a Metoda. Ľudia spočiatku hundrali, že z dôvodu stavebných prác tam budú platiť obmedzenia, ale jediným obmedzením je znížená rýchlosť na 30 km/h, lebo aj predtým sa autom dalo prejsť na oboch jednosmerných mostoch len v jednom jazdnom pruhu, nakoľko v tom druhom parkovali autá. Mesto pristúpilo k rekonštrukcii z dôvodu havarijného stavu – mosty boli v dezolátnom stave. Je to investícia za 900 000 eur. Stavebné práce budú prebiehať ešte aj na budúci rok,“ dodal pre Žilinský Štandard Šoška.

Obe premostenia opravujú súbežne, dočasne zrušia cyklistický chodník a uzavrú chodník pre peších na rekonštruovanej strane mostných objektov.


Ďalšie články