Zlodej obral o potraviny rodinu v hmotnej núdzi

346763110_761447608827455_4785730295269288019_n Ľudia z rôznych kútov Slovenska nosia do združenia potraviny a oblečenia pre rodiny, ktoré to najviac potrebujú. FOTO: Pavol Konštiak

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO – Inak ako hyenizmus sa toto ani nazvať nedá. Zlodej sa neštítil okradnúť rodinu, ktorá je v hmotnej núdzi a balík s potravinami bol určený práve pre ňu. Priamo z chodby v Dome služieb v Kysuckom Novom Meste balík zobral a zmizol.

Členka združenia OZ SPOLOČNE v Kysuckom Novom Meste Helena Hollá, ktoré poskytuje pomoc pre rodiny z takmer celého Slovenska je sklamaná, že niečo takéto sa môže stať a sťažuje sa na opakujúce sa krádeže balíkov z chodby Domu služieb. V prvom prípade zmizla taška s potravinami, v druhom prípade balík, ktorý bol určený pre rodinu v hmotnej núdzi.

Oba balíky podľa Hollej zobral ten istý človek. Podľa jej odhadu išlo o muža, pretože balík bol príliš ťažký a objemný na to, aby sa zmestil do bežnej nákupnej tašky. „Balík, ktorý zmizol, vážil 10 kg. Druhý, ktorý tam ostal, mal viac ako 20 kilogramov a ten si zrejme netrúfol zobrať, pretože by ho neuniesol,“ povedala pre Žilinský Štandard.

Balíky totiž už dva roky dáva na schody, príde kuriér, ktorý ich odnesie na určenú adresu pre vybranú rodinu. „Dovolím si osobu, ktorá ten balík zobrala, vlastne ukradla, nazvať zlodejom. Neverím, že by toto urobil hladný človek. Takže, pán zlodej, nech vám padne na úžitok. Rodinu v hmotnej núdzi, ktorej to patrilo, som už informovala, že zajtra im balík nepríde. Ale postarám sa, aby čo najskôr dostali ďalší. Mne sa však týmto sťažila situácia. Dva roky sme bez problémov vykladali balíky na schody, pritom tam bývali aj malé, kilové a nikdy nič nezmizlo. Až teraz,“ so slzami v očiach dodáva pani Helenka, ktorá túto prácu robí nezištne.

Krádež balíkov je vážny problém, ktorý sa týka všetkých obyvateľov Domu služieb. Je preto dôležité, aby sa tento problém riešil, aby sa ochránili najmä rodiny v hmotnej núdzi.


Ďalšie články