S modernizáciou futbalového štadióna pomáhajú aj nadšenci. Pomenujú ho po čestnom občanovi mesta

1 Účastníci brigády na futbalovom štadióne vo Vrútkach. Foto: LG

VRÚTKY – Prebiehajúcu rekonštrukciu futbalového štadióna s celkovým rozpočtom takmer 365-tisíc eur plánujú dokončiť do konca tohto roka. Projekt financujú z troch zdrojov.

Mesto Vrútky vyčlenilo na tento účel 111-tisíc eur, Slovenský futbalový zväz ho podporil dotáciou vo výške 100-tisíc eur a zvyšok nákladov vykryjú z Fondu na podporu športu SR.

„Napriek tejto investícii musíme ešte kopec prác zvládnuť vo vlastnej réžii s pomocou nadšencov. Čo sa týka tribúny a lavičiek, FK Attack Vrútky zorganizoval brigádu. Vybielili sme zadnú stenu tribúny, prebrúsili sme veľký kus zábradlia, vykosili sme burinu pri plotoch a zábradlí. Očistili sme striedačky od zvyškov rozbitého lexanu, a tak ďalej,“ povedal pre Žilinský Štandard mestský poslanec a predseda komisie športu Ľuboš Gottwald, ktorý bol jedným z účastníkov spomínanej brigády.

Okrem neho sa na nej zúčastnili aj primátor mesta Branislav Zacharides, rodičia detí hrajúcich v klube a vedenie klubu.

Na futbalovom štadióne sa mení všetko, čo požaduje Medzinárodná futbalová asociácia (FIFA). Čiže hracia plocha a dobehová plocha (dva metre za čiaru). Plocha okolo striedačky a za bránkami sa len opravuje a čiastočne sa na to použije pôvodný materiál.

Stavebné práce prebiehajú v súlade s harmonogramom a podľa zmluvy o diele, ktorú v auguste tohto roku podpísalo mesto Vrútky a vysúťaženým dodávateľom.

„Predmetom stavebných prác bude nielen výmena umelého trávnika za nový vrátane úpravy podložia, ale tiež modernizácia osvetlenia za úspornejšie – ledkové a stavebné úpravy tunela spájajúceho vnútorné priestory tribúny s hracou plochou,“ uviedol pre Žilinský Štandard vrútocký primátor Zacharides.

Dodal, že mesto deklarovalo zámer pomenovať štadión po svojom čestnom občanovi Adolfovi Schererovi, ktorý nás navždy opustil 22. júla 2023.


Ďalšie články