Koniec Harmónie, na jej mieste vyrastie nové obchodné centrum

hamronia1 Posilňovňa v Harmónii je zbúraná. Foto: archív

MARTIN – Obľúbený objekt Harmónia, kde sa nachádzala napríklad aj dobrá posilňovňa, je už z väčšej časti zbúraný. Postavili ho pritom iba pred približne 20 rokmi.

Už zostala stáť iba budova jednodňovej chirurgie, ktorá bude fungovať len do konca roka 2023 a potom by ju mal stihnúť rovnaký osud. Vlastník sa tak dohodol s novým investorom.

Hovorí sa o tom, že v tejto časti Podhája pri starej športovej hale v blízkosti bývalých strojární vyrastie nový Kaufland a že ruka v ruke s výstavbou obchodného centra sa zmení celá priľahlá oblasť.

Mesto a poslanci za mestskú časť Podháj-Stráne dali súhlasné stanovisko so zámerom postaviť na tomto mieste obchodné centrum, ale s podmienkou, aby investor splnil niekoľko požiadaviek. Napríklad bezplatné parkovanie minimálne na tri hodiny, čo by celej lokalite dosť pomohlo, lebo najmä počas hokejových zápasov na neďalekom zimnom štadióne fanúšikovia doteraz parkovali aj medzi bytovkami, čo miestnym komplikovalo život.

Tiež sa požaduje zlepšenie dopravnej a inej infraštruktúry, kam patria rekonštrukcia neďalekého kamenného mosta ponad rieku Turiec a postavenie lávky pre peších aj cyklistov, vybudovanie oddychovej zóny medzi obchodom a riekou pre mamičky a deti, multifunkčné streetballové ihrisko s basketbalovým košom, ako aj úprava križovatky Ul. Hrdinov SNP a Gorkého ul.

V tejto chvíli však ešte nie je isté, či sa tu naozaj o pár mesiacov začne s výstavbou nákupného centra.


Ďalšie články