Predplatné
Prihlásiť sa
Žilinský Štandard

Zmluva mesta s hokejovým klubom vyprší koncom roka

fans Žilinskí fanúšikovia vedia vytvoriť správnu atmosféru na zimnom štadióne. Foto: Vlci Žilina

ŽILINA – Pred troma rokmi, keď sa z mestského hokejového klubu stal súkromný pod názvom Vlci Žilina, bola podpísaná zmluva na prenájom štadióna, ktorá koncom roka vyprší.

Vtedy sa nastavili podmienky, ktoré sa však onedlho budú meniť. Rokovať by sa o tom malo na decembrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

„Návrh riešenia, ktoré pôjde do zastupiteľstva, bude iba o tom, aby hokejový klub mohol dohrať sezónu a medzičasom sa pripravia nové podmienky, respektíve nový návrh mesta, ako si predstavujeme spoluprácu s hokejovým klubom v najbližších rokoch. Čiže toto bude iba dočasné riešenie od 1. januára 2024 do 30. apríla 2024,“ povedal pre Žilinský Štandard mestský poslanec a predseda komisie športu Karol Čepec.

„Budeme rokovať so zástupcami hokejového klubu s cieľom nájsť také riešenie, ktoré bude vychádzať z rozpočtovej reality a celkovej filozofie podpory športu v meste. Budúci rok bude rozpočtovo zložitý, preto si myslím, že nielen naša samospráva, ale ktorákoľvek iná, bude stáť pred úplne inými výzvami ako tento rok. S ambíciou vynasnažiť sa zefektívniť aktivity, ktoré nie sú nevyhnutne existenčne potrebné pre mesto,“ dodal pre Žilinský Štandard Čepec.

Hokejový klub môže na zimnom štadióne, ktorého majiteľom je mesto, využívať ľadové plochy s príslušenstvom na tréningový proces či športové akcie. Nájomné je podľa zmluvy z roku 2020 len 1 euro ročne, pričom má k dispozícii bezplatne aj niekoľko hodín ľadu denne a zázemie. Vlastník „zimáka“ hradí energie a celú prevádzku. Okrem toho mesto každoročne od roku 2020 podporuje mužský hokej dotáciou vo výške 75-tisíc eur.


Ľubomír Chochula