Na facebooku sa šíri falošný profil žilinského biskupa

falosny_profil_biskup_galis Falošný profil žilinského biskupa Tomáša Galisa. FOTO: FB

ŽILINA – Sociálne siete môžu byť pre známe tváre cenným nástrojom na komunikáciu s fanúšikmi, propagáciu svojej práce a budovanie značky. Môžu však byť aj zdrojom zneužitia.

Viacerí fanúšikovia sa snažia prevziať fotky z pravého účtu slovenskej či zahraničnej celebrity a zneužiť na svoj prospech. Známi herci a speváci sú na to zvyknutí, no najhoršie je, keď niekto zneužije cirkevného predstaviteľa a zriadi profil na facebooku a tvári sa, že je to pravý účet daného človeka.

S touto nemilou skúsenosťou sa stretol aj žilinský biskup Tomáš Galis, ktorý zistil, že si niekto zriadil účet jeho osoby a posiela ľuďom žiadosť o priateľstvo. Žilinská diecéza sa od tohto dištancuje a tvrdí, že v poslednej dobe sa na internete objavujú falošné stránky, rozhovory a facebookové a instagramové účty, ktoré zneužívajú známe tváre. „Chceli by sme Vás upozorniť na falošný profil žilinského biskupa, Tomáša Galisa, prosíme, ak môžete, nahláste ho,“ prosí veriacich diecéza.

Podľa informácií Žilinského Štandardu nemajú žiadni biskupi zriadené súkromné účty. „Biskupi sú na oficiálnej stránke danej diecézy. O tieto účty sa starajú poverení ľudia. Žiadny biskup na správy neodpisuje, ani nedáva žiadne príspevky,“ prezradil nám kňaz žilinskej diecézy.

Falošný účet biskupa Tomáša Galisa.


Ďalšie články