Predplatné
Prihlásiť sa
Žilinský Štandard

Do Dolného Kubína zavítajú Katarínske trhy

Do Dolného Kubína zavítaju Katarínske trhy Do Dolného Kubína zavítajú Katarínske trhy. Foto: Mesto Dolný Kubín

DOLNÝ KUBÍN – Od pondelka 20. novembra zaplní dolnokubínske Námestie slobody a priestory mestského kultúrneho strediska vyše sto predajcov a remeselníkov z celého Slovenska na tradičných Katarínskych trhoch, ktoré sú jediné na Orave.

Počas dvoch dní (20. až 21. 11.) tu návštevníci od deviatej ráno do ôsmej večer nájdu predovšetkým už predvianočný predaj tradičných výrobkov, medoviny, vianočných oblátok či remeselníckych výrobkov. „Aj tento rok pri príležitostí sviatku svätej Kataríny organizujeme tradičné Katarínske trhy. Do Dolného Kubína zavíta 112 predajcov a remeselníkov. Návštevníci trhov tu nájdu väčšinou už vianočný sortiment, keďže blížiace sviatky sú tu čoskoro. Napríklad vianočné ozdoby na stromček, vianočné sviečky a dekorácie, hračky, medovníky, orechy, med a ďalší bežný tovar. Ľudia sa majú preto na čo tešiť,“ povedala Martina Mesárošová, riaditeľka Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne.

Hovorí Martina Mesárošová, riaditeľka Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne.

Obyvatelia a návštevníci mesta tak budú mať počas Katarínskych trhov jedinečnú možnosť nájsť rôznorodé produkty a predajcov, ktorí predávajú ručne vyrábané výrobky. „Remeselníci zas ponúknu na predaj výrobky z dreva, prútia, kože, cínu a bižutériu. Na svoje si prídu aj milovníci chutných jedál a nápojov. Nebudú chýbať ani údené výrobky či domáci chlieb, sladké a slané pečivo a zároveň si ľudia budú môcť pochutiť na grilovaných špecialitách,“ dodala Mesárošová.

O úspechu Katarínskych trhov svedčí aj skutočnosť, že ich každoročne počas dvoch dní navštívia tisíce ľudí.


Pavol Konštiak