Predplatné
Prihlásiť sa
Žilinský Štandard

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Fínsky hokejista Severi Lahtinen podpísal zmluvu s HK 32 Liptovský Mikuláš. Pre Fína to bude prvý klub mimo jeho vlasti. Bývalý tím s ním rozviazal zmluvu po tom, ako bol podľa fínskych médií obvinený a následne aj odsúdený na dva roky za znásilnenie mladej ženy

Vedenie účastníka Tipos extraligy to oznámilo na sociálnej sieti.        

Dvadsaťštyriročný krídelník hral v úvode sezóny za Jyväskylu v Liige. Nastúpil vo ôsmich zápasoch a pripísal si tri body (1+2). Klub s ním však rozviazal zmluvu po tom, ako bol podľa fínskych médií obvinený a následne aj odsúdený na dva roky za znásilnenie mladej ženy. Lahtinen však zdôraznil, že je nevinný a podaním odvolania sa zatiaľ vyhol výkonu trestu.        

„Lahtinen s nami nejaký ten deň trénuje. Som hokejový tréner, nie sudca a ani boh, aby som niekoho súdil. Je tu na to, aby hral hokej a my sa budeme snažiť vyžmýkať z neho čo najviac,“ povedal tréner tímu Juraj Faith v rozhovore podľa webu HokejPortal.sk. Pre Fína to bude prvý klub mimo jeho vlasti.        

Liptovskému Mikulášu patrí po devätnástich kolách priebežné šieste miesto v extraligovej tabuľke.

(tasr)


Filter
Všetky kategórie
Pridať kategórie
Vojna na Ukrajine Voľby 2023 Kultúra Slovensko Svet Ekonomika Z regiónu Šport Počasie Doprava Kresťanstvo Vojna v Izraeli
Minúta
Minúta
Nové správy

Jemenskí povstalci hrozia útokom na všetky lode smerujúce do Izraela cez Červené more. Na plavidlá plánujú Húsiovia útočiť bez ohľadu na ich krajinu pôvodu.

Prečítať viac 

Vetovaním rezolúcie Spojené štáty hlasovali proti ľudskosti, vyhlásila organizácia Lekári bez hraníc. Sú „zdevastovaní“ zlyhaním Bezpečnostnej rady Organizácie spojených národov, ktorej sa nepodarilo presadiť okamžité prímerie v Pásme Gazy.

Prečítať viac 

Talianske mesto Bologna predstavilo plán na záchranu 50-metrovej šikmej veže, ktorej aktuálne pre zlú statiku hrozí kolaps. Starosta Matteo Lepore informoval, že to bude nákladné časovo i finančne.

Prečítať viac 

Izrael vyzval obyvateľov mesta Chán Júnis v Pásme Gazy na evakuáciu po tom, čo zintenzívnil svoje vojenské operácie a útoky na južnú časť palestínskeho územia.

Prečítať viac 

Strana Aliancia sa premenovala na Maďarskú alianciu, predsedom zostáva Krisztián Forró. Miesta podpredsedov obsadili Örs Orosz a György Gyimesi, mimoparlamentná strana zároveň bude budovať sieť podporovateľov.

Prečítať viac 

Gruzínci na podporu vstupu krajiny do EÚ rozvinuli 33 metrov dlhú európsku vlajku. Spravili tak v sobotu v hlavnom meste Tbilisi počas demonštrácie. Podľa agentúry AFP ich na zhromaždenie prišli „stovky“.

Prečítať viac 

Bezpečnostná rada Organizácie spojených národov potrebuje reformu, vyhlásil turecký prezident Erdogan v reakcii na vetovanie rezolúcie vyzývajúcej na okamžité prímerie v Pásme Gazy Spojenými štátmi.

Prečítať viac 

Klimatickí aktivisti vyliali do Veľkého kanála v Benátkach látku, ktorá následne zafarbila vodu do zelena. Vyjadrili tým odsúdenie klimatickej konferencie COP28 v Dubaji, ktorú organizácia Extinction Rebelion označila za „politické zlyhanie“.

Prečítať viac 

MOLDAVA NAD BODVOU – Od budúceho roka by mali obnoviť hliadky miestnej a občianskej preventívnej služby. Mesto na tento účel tak získalo dotáciu vo výške takmer 495-tisíc eur.

Prečítať viac 

Vo veku 80 rokov zomrel herec a dabér Ladislav Županič. Popri divadle sa uplatnil aj v rozhlase, filme a televízii. Informoval o tom v sobotu Blesk, ktorému úmrtie potvrdil dirigent orchestra Karla Vlacha Dalibor Kapras.

Prečítať viac 

Pri pokuse o oslobodenie zahynul 25-ročný rukojemník Sahar Baruch, ktorého palestínski militanti zavliekli do Pásma Gazy. Počas ozbrojenej potýčky s Hamasom sa zranili aj dvaja izraelskí vojaci.

Prečítať viac 

STARÁ TURÁ – V dome na okraji Starej Turej našli dve telá, mŕtvy 80-ročný muž a 82-ročná žena pravdepodobne nezomreli v rovnaký deň.

Prečítať viac 

Niektoré ruské mestá rušia oslavy Nového roka, ušetrené peniaze chcú poskytnúť na financovanie armády. „Bude to najkrajších darček pre našich krajanov na frontovej línii,“ vyhlásil Alexej Kopajgorodskij, starosta Soči.

Prečítať viac 

Spor o rodičovský dôchodok nebol sporom medzi koalíciou a opozíciou, pretože väčšina opozície oň nestála, prípadne ho chcela zrušiť. Zrušenie špeciálnej prokuratúry naopak predstavuje spor osobný.

Prečítať viac 

STARÁ ĽUBOVŇA – Mesto získalo takmer miliónový úver z environmentálneho fondu na obnovu verejného osvetlenia. Peniaze pôjdu na rekonštrukciu osvetlenia v rámci trinástich ulíc.

Prečítať viac 

Predseda Aliancie Krisztián Forró bude kandidovať za prezidenta, podpisy začne zbierať budúci týždeň. Počas kampane chce vyzdvihovať maďarské témy, uvedomuje si malú šancu na víťazstvo pre svoju národnosť.

Prečítať viac 

Spojené štáty investujú do rýchlovlakov na západe krajiny 8,2 miliardy dolárov. Nové trate by mali odbremeniť automobilovú dopravu na trasách medzi Los Angeles a Las Vegas, ako aj San Franciscom.

Prečítať viac 

Očakávať existenciu židovského štátu v srdci islamu bola samovražda. Diasporizmus nie je namierený proti Izraelu, motivuje ho súcit so Židmi. Ide však o utópiu.

Prečítať viac 

MARTIN – Mesto pokračuje v rozvoji športovej infraštruktúry, radnica vybuduje nové plavecké centrum. Nové plavecké centrum bude národného významu a vznikne v spolupráci s Martinskými plavcami a Slovenskou plaveckou federáciou.

Prečítať viac 

S výškou dôchodku nie je spokojných 73 percent seniorov, takmer dvom tretinám chýbajú peniaze a nemajú iný príjem ako štátny dôchodok. Mladšia generácia by sa podľa nich mala včas pripraviť na starobu.

Prečítať viac 

Kresťanskodemokratické hnutie žiada Valla o riešenie problémov na nábrežiach s dopravnými odborníkmi. Po cyklopruhu prechádzajú cyklisti len sporadicky, v pruhu pre autá trvale existuje kolóna.

Prečítať viac 

Karla Schwarzenberga pri poslednej rozlúčke sprevádzali šľachtici aj štátnici, pohrebu v katedrále svätého Víta sa zúčastnil prezident Petr Pavel. Pri nesení rakvy sa spievala koleda Narodil sa Kristus Pán podľa želania zosnulého.

Prečítať viac 

BREZNO – V obci Polomka chcú postaviť nové zariadenie pre 30 seniorov. O financovanie projektu žiadajú z plánu obnovy, pričom aktuálne vo verejnej súťaži obstarávajú dodávateľa projektovej dokumentácie stavby.

Prečítať viac 

Burza Wall Street zaznamenala šiesty týždenný nárast po sebe, akcie podporili údaje z ekonomiky Spojených štátov. Miera nezamestnanosti klesla o dve desatiny percenta, inflačné očakávania klesli.

Prečítať viac 

Zelenskyj sa mení na malého Putina, na Ukrajine je čoraz menej slobody, myslí si Olexij Arestovyč, ktorý má ambíciu konkurovať súčasnému prezidentovi v budúcoročných voľbách. Ukrajinu považuje za skorumpovanú.

Prečítať viac 

BRATISLAVA – Polícia pátra po páchateľovi, ktorý z parkovacieho automatu odcudzil finančnú hotovosť. Tvár si zakrýval maskou superhrdinu.

Prečítať viac 

Zo Severnej Kórey sa podarilo utiecť rodine po tom, čo krajinu prakticky úplne uzavreli počas pandémie koronavírusu. Ide o prvý prípad úteku z diktatúrou sužovaného štátu tento rok.

Prečítať viac 

Neutešený stav verejných financií na Slovensku komentátori v posledných rokoch označujú za grécku cestu. Táto metafora mala svoje opodstatnenie, no už neplatí. Dnes by prirovnanie ku Grécku mohlo byť komplimentom.

Prečítať viac 

Viac ako 70 amerických zákonodarcov požaduje zosadenie šéfov významných univerzít v USA pre komentáre, ktoré predniesli počas kongresu o antisemitizme na americkom kampuse. Tam naznačili, že výzvy na genocídu Židov by neboli automaticky proti pravidlám ich inštitúcií. 

Prečítať viac 

KREMNICA – Druhú adventnú nedeľu oslávia na hrade koncertom speváčky a herečky Veroniky Rabada. Na koncerte odznejú vianočné piesne ako aj jej najväčšie hity a nové skladby.

Prečítať viac 

Spojené štáty sú zodpovedné za prelievanie krvi detí v Pásme Gazy, vyhlásil palestínsky prezident Mahmúd Abbás. USA vetovali rezolúciu vyzývajúcu na okamžité humanitárne prímerie medzi Izraelom a Hamasom.

Prečítať viac 

PS, KDH a SaS oznámili, že plánovaný utorkový protest v Bratislave bude súčasne prebiehať aj v Košiciach. „Demokraciu budeme brániť aj v Košiciach! Pridajte sa v utorok 12. decembra o 18:00 pri Dolnej bráne,“ uviedol na sociálnej sieti líder strany Progresívne Slovensko Michal Šimečka.

Prečítať viac 

Ukrajina kritizuje Medzinárodný olympijský výbor, ktorý dovolil súťažiť Rusom a Bielorusom na budúcoročných olympijských hrách v Paríži pod neutrálnou vlajkou. Zároveň nesmú podporovať vojnu a mať zmluvu v armáde.

Prečítať viac 

NÁLEPKOVO – Lyžiarska sezóna v stredisku Krečno v Nálepkove je ohrozená. Obec sa zatiaľ nedohodla s vlastníkom pozemku, na ktorom vlek stojí.

Prečítať viac 

Slávenie rorátov sa dá hodnoverne zistiť v 15. storočí v spojení s viacerými prívlastkami. Keďže sa ich prax miestami spájala s honosnou výzdobou, najmä v alpských oblastiach si vyslúžili prívlastok „zlaté omše“.

Prečítať viac 

BABINÁ – Cesta v obci Babiná je pre dopravnú nehodu kamióna a osobného motorového vozidla uzavretá v oboch smeroch. Vodiča osobného auta vyslobodzovali z vraku vozidla za pomoci hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia.

Prečítať viac 

„Každý robí v živote chyby, ale Holjenčíkovi sme dali druhú šancu,“ vyjadrila Saková vieru v schopnosti nového kandidáta Úradu pre reguláciu sieťových odvetví s tým, že nešlo o jej nomináciu. Povedala to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy na margo odvolania bývalého šéfa regulačného úradu Andreja Jurisa.

Prečítať viac 

BRATISLAVA – Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu 1. stupňa pred silným vetrom. Výstraha platí pre Bratislavský a Trnavský kraj, vyskytnúť sa môžu aj snehové jazyky a záveje.

Prečítať viac 

Zachovaný obsah žalúdka mladého tyranosaura vedcov zaujal. Jeho poslednou potravou boli dva ročné vtáčie dinosaury nazývané Citipes, z ktorých každý by bol veľký asi ako moriak. Ide o prvý takýto objav, pri ktorom bola nájdená fosília tyranosaura so zachovaným obsahom žalúdka. 

Prečítať viac 
Nahrávam...
Ďalšie články