Predplatné
Prihlásiť sa
Žilinský Štandard

Nehoda policajtov. Za zrážku môže zviera

408060319_660476526255274_3630086777376665124_n FOTO: polícia

ŽILINA – Polícia v tomto roku eviduje v rámci Žilinského kraja viac ako 900 dopravných kolízií so zverou. Ak by ste si mysleli, že policajtom sa nemôže stať takáto udalosť, tak ste na omyle. Žilinskí policajti mali nemilú skúsenosť, keď počas motorizovaného hliadkovania im do cesty vbehla zver.

Zvýšené riziko stretu so zverou je najmä v ranných a vo večerných hodinách, kedy môže byť viditeľnosť a aj pozornosť vodičov znížená. Vzniká tak zvýšené riziko kolízie, ktorá môže okrem usmrtenia zveri spôsobiť najmä škody na majetku a v niektorých prípadoch aj ujmu na zdraví posádky. O tom vedia žilinskí policajti, ktorým počas služby vo štvrtok večer vbehlo zviera rovno pod kolesá služobného vozidla.

Vodiči by aj v tomto počasí mali zvýšiť pozornosť a mimoriadne byť opatrní a sledovať situáciu nielen na ceste, ale aj v jej blízkosti. Ak sa aj vám stane táto nepríjemná skúsenosť, so zvieraťom nehýbte, pokiaľ je len zranené, pri manipulácii s ním vás môže zraniť. V žiadnom prípade ho nenakladajte do auta, ak si zviera zoberiete domov, dopúšťate sa trestného činu pytliactva. V tomto prípade volajte políciu na číslo 158.


Pavol Konštiak