Predplatné
Prihlásiť sa
Žilinský Štandard

Jasné do Jasnej. Na Liptove sprístupnili aj bežkárske trasy

PXL_20220201_090938590 Na Liptove sprístupnili aj bežkárske trasy. FOTO: Jasná

JASNÁ – Na Liptove sa už týždeň lyžuje na zjazdových tratiach v Jasnej. Od víkendu pribúdajú aj ďalšie otvorené lyžiarske strediská, ale na svoje si konečne prídu aj milovníci bežeckého lyžovania.

V Jasnej v piatok sprístupnili bežecké trasy v lokalite Zadné vody. Snehová pokrývka na Liptove utešene narastá a to je dobrá správa pre milovníkov zjazdového, ale už aj bežeckého lyžovania. Pod zjazdovkami v Jasnej sú ideálne podmienky aj na bežecké lyžovanie na značených trasách v lokalite Zadné vody.

„Bežecké lyžovanie je veľmi zdraviu prospešný šport, pri ktorom sú zapojené takmer všetky svalové partie a kĺby sú namáhané minimálne. Aj preto by som rada pozvala na Liptov nielen na zjazdovky, ale aj na označené a upravené trasy pre bežecké lyžovanie v stredisku Jasná v lokalite Zadné vody, kde sú ideálne trasy aj pre rodiny s deťmi,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Liptáci odporúčajú nástup na bežkárske trasy a parkovanie na ceste pod Tromi vodami – oproti Hotelu Sorea Marmot. „V Jasnej sme sprístupnili päť kilometrov bežeckých trás. Trate sú pripravované výlučne na prírodnom snehu. Stopu upravili naše ratraky a verím, že si pohyb v tejto príjemnej a tichej lokalite v Jasnej bežeckí lyžiari užijú,“ informoval riaditeľ strediska Jasná Jiří Trumpeš.

Bežkárom praje počasie aj v meste Liptovský Mikuláš, kde im mesto upravilo trasu cyklistického chodníka popri rieke Váh. V stredisku Jasná pre zjazdových lyžiarov na sobotu chystajú aj prvý tohtosezónny ranný fresh track na menčestrových zjazdovkách a sprístupňujú aj ďalšie zjazdové trate.

Lyžiarsku sezónu otvárajú na Liptove aj v stredisku Ski centrum Demänová a Opalisko v Zavažnej Porube, kde majú držitelia karty zliav Liptov Region Card zvýhodnenie až do 30 percent. Lyžovať bude možné už aj v Liptovskom Mikuláši na Podbrezinách v Športovom centre Petry Vlhovej.


Pavol Konštiak