Kysucká starostka šoférovala opitá

420175155_685829323741510_6307611019303129511_n Ilustračné foto. Foto: FB Polícia SR

LODNO – Polícia obvinila ženu, ktorá šoférovala pod vplyvom alkoholu. Neskôr sa ukázalo, že ide o verejne činnú osobu. Na základe zistených informácií, priestupku sa mala dopustiť starostka kysuckej obce Lodno.

Na linku 158 polícia v sobotu 3. februára prijala oznámenie, že v smere od obce Lodno, okres Kysucké Nové Mesto, jazdí vodička s vozidlom Škoda zo strany na stranu. Policajná hliadka po vozidle začala pátrať. Vozidlo bolo odstavené na miestnej komunikácii v obci Lodno, pri ktorom sa nachádzala aj vodička.

Následne bola policajnou hliadkou vodička vozidla Škoda kontrolovaná a podrobená dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 2,38 promile. „Po vykonaní potrebných úkonov poverený príslušník Policajného zboru obvinil 51-ročnú ženu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a spracoval podnet na návrh na podanie obžaloby na obvinenú ženu,“ informovala Žilinský Štandard policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

Nakoniec sa ukázalo, že vodičkou je starostka kysuckej obce Lodno. Je preto dôležité, aby sa takýto incident riadne vyšetril a aby starostka bola za svoje činy potrestaná. V opačnom prípade by to mohlo viesť k demoralizácii a k strate dôvery verejnosti v jej vedenie. A k tomu zrejme pristupovala aj sudkyňa, ktorá starostke uložila peňažný trest vo výške 2-tisíc eur a za volant si nemôže sadnúť najbližších 30 mesiacov. Trestný rozkaz je právoplatný.

Okrem trestnoprávnych dôsledkov by mala starostka zvážiť aj odstúpenie zo svojej funkcie. Jej konanie je v rozpore s morálnymi a etickými princípmi, ktoré by mali predstavitelia verejnej správy dodržiavať.

Tu je niekoľko dôsledkov, ktoré môže mať jazda starostky pod vplyvom alkoholu:

  • Ohrozenie bezpečnosti: Šoférovanie pod vplyvom alkoholu je extrémne nebezpečné a môže viesť k vážnym dopravným nehodám.
  • Strata dôvery: Občania stratia dôveru v starostku, ktorá nedodržiava zákony a ohrozuje ich životy.
  • Poškodenie reputácie: Incident môže poškodiť reputáciu obce a jej predstaviteľov.

Je dôležité, aby sa z tohto incidentu vyvodili závery a aby sa prijali opatrenia na prevenciu podobných prípadov v budúcnosti. Starostovia a ostatní predstavitelia verejnej správy by mali byť príkladom pre ostatných a mali by dodržiavať zákony a morálne princípy.


Ďalšie články