Predplatné
Prihlásiť sa
Žilinský Štandard

Máte nápad na zlepšenie života v regióne? Prihláste sa do súťaže

Súťaž Inovácia Žilinského kraja Víťaz sa môže tešiť na zaujímavú finančnú odmenu a podporu svojho projektu. Foto: Facebook/ŽSK

ŽILINA – Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) vyhlásil súťaž s názvom Inovácia Žilinského kraja. Zapojiť sa môže každý, kto verí, že práve jeho projekt podporí rozvoj kraja.

Súťaž Inovácia Žilinského kraja 2023 je celokrajská, prestížna súťaž s otvorenou účasťou, do ktorej sa môžu zapojiť podnikatelia, živnostníci či mestá a obce. Súťaží sa v dvoch samostatných kategóriách. Jej cieľom je podporiť inovácie a nové nápady, ktoré môžu mať pozitívny vplyv na život v regióne.

  • Inovatívna firma/startup

V rámci tejto kategórie sa môžu zapojiť drobní podnikatelia či živnostníci. Vítaní sú všetci lídri z malých aj stredných podnikov, ktoré sídlia v Žilinskom kraji.

  • Regionálna inovácia

V tejto kategórii môžu o Inováciu Žilinského kraja bojovať samosprávy, mikroregióny či občianske združenia, ktoré svojou činnosťou prispievajú k regionálnemu rozvoju.

Do finále postúpi 5 najlepších projektov z oboch kategórií, ktoré budú posudzované odbornou porotou. Okrem dobrého pocitu môže víťaz súťaže získať aj vysokú finančnú odmenu vo výške 2-tisíc eur + podporu projektu v hodnote 1 500 eur.

Pokiaľ máte záujem, do súťaže môžete svoj projekt zaregistrovať do 31. marca 2024 na tomto linku.

(Inovia)