Predplatné
Prihlásiť sa
Žilinský Štandard

FOTO: Obrovská prepadlina presekla cestu na polovicu

426643385_733888358837738_2225199381822619152_n Hrozivo vyzerajúca prepadlina, Na mieste ostalo zaseknuté auto. Foto: Facebook/Michal Maňak

ŽILINA – Podľa najnovších informácií sa na ceste v mestskej časti Bytčica objavila prepadlina. Fotografia vyzerá ako z akčného filmu, cesta je vzhľadom na jej stav úplne uzavretá.

Vo štvrtok 8. februára vo večerných hodinách sa objavila na ceste obrovská prepadlina. Ide o úsek, ktorý popri diaľnici smeruje k Solinkám. Prepadlina preťala vozovku po celej šírke, vozidlá teraz tadiaľto nemajú šancu prejsť.

Podľa meteorológov je dôvodom počasie, konkrétne výdatné zrážky, ktoré v oblasti vyčíňali. Trhlina siaha k neďalekej lúke. Prepadnutie nespôsobilo zranenia, na mieste však ostalo zaseknuté vozidlo. Prepadlinu tak museli zasypať, aby mohlo auto s vodičom pokračovať ďalej.

Prepadlina bola poriadne veľká. Foto: Facebook/Andrej Slavik

Žilinský Štandard už upozornil na kritický stav našich ciest, k situácii sa vyjadril aj Žilinský samosprávny kraj. Akoby to však stále nebolo málo, o zosuvoch pôdy pri ceste dnes informoval aj primátor Dolného Kubína Ján Prílepok. Náš redaktor Pavol Konštiak sa téme venoval v samostatnom článku.

Počasie, zdá sa, poriadne potrápilo naše cesty. Pod Strečnom padali vodičom na hlavy veľké kamene, úsek zažil aj veľkú dopravnú nehodu 3 kamiónov.

Téme ciest sa ešte budeme v Žilinskom Štandarde venovať. Dávajte si na cestách pozor a vyhnite sa krízovým úsekom.