Po vstupenkách na Kodaň sa len zaprášilo. Bleskové vypredanie štadióna potešilo trénera Šošonov

mskzilina, futbal Na zápase MŠK Žilina vs. FC Kodaň bude znovu plný dom. Znovu bude platiť to povestné: Môj dom, môj hrad? Foto: MŠK ŽIlina Daniel Stehlík

ŽILINA – Enormný záujem fanúšikov o vstupenky na osemfinálový zápas mládežníckej Ligy majstrov medzi domácim MŠK Žilina a dánskym FC Kodaň, ktoré sa vypredali za pár hodín, svedčí o tom, že pod Dubňom aktuálne vládne futbalový boom.

Spôsobil to senzačný postup Žilinčanov do osemfinále po domácom víťazstve 2:1 nad nemeckou Borussiou Dortmund, čím vyrovnali svoje historické maximum v tejto medzinárodnej súťaži. Na tomto mládežníckom zápase na štadióne v Žiline bola aj rekordná návštevnosť, ale rekord 10 451 divákov môžu prekonať už v utorok 27. februára, keď je na programe duel medzi Žilinou a Kodaňou (výkop o 16:30).

Žilinský klub dal lístky na zápas do predaja večer 13. februára, vypredali sa v priebehu niekoľkých hodín. Tí, ktorí to nestihli, môžu už len dúfať, že sa uvoľnia nejaké nevyzdvihnuté rezervácie, ktoré potom dajú do voľného predaja. Vypredané tribúny veľmi potešili aj hlavného trénera mladých Šošonov.

„Som rád, že je o tento náš zápas taký obrovský záujem. Škoda, že nemáme väčšiu kapacitu štadióna. Keď sme sa prebojovali do osemfinále LM, vynasnažíme sa divákov nesklamať a podať čo najlepší výkon. Či to bude stačiť na postup do štvrťfinále, to sa ukáže na ihrisku, lebo budeme mať proti sebe veľmi kvalitného súpera. O kodanskom tíme už máme nejaké informácie, študujeme ich, aby sme sa na súpera čo najlepšie pripravili. No už dnes vieme, že nás čaká náročná previerka,“ povedal pre Žilinský Štandard tréner MŠK Žilina U19 Ivan Belák.

Dánsky celok sa prezentuje trochu iným štýlom ako nemecký. Kým Dortmund hral priamočiary futbal, Kodaň sa viac spolieha na postupný útok a svojou hrou uspel aj v skupinovej fáze LM, keď nechal za sebou aj také veľkokluby, ako sú Bayern Mníchov či Manchester United. To hovorí za všetko o kvalite, ktorá príde pod Dubeň.

„Dúfam, že naši hráči budú všetci zdravotne v poriadku a budú pripravení podať v zápase stopercentný výkon. Verím, že zaplnené hľadisko bude naším ďalším hráčom a pomôže nám v tejto konfrontácii s kvalitným protivníkom,“ dodal pre Žilinský Štandard Belák.


Ďalšie články