S akým cieľom prichádza bývalá viceprimátorka Martina na pozíciu šéfky Úradu verejného zdravotníctva?

cervenova, zdravotníctvo Tatiana Červeňová spolu s ministerkou Zuzanou Dolinkovou. Foto: Ministerstvo zdravotníctva

MARTIN – Od 15. februára vedie Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZ SR) Martinčanka Tatiana Červeňová, ktorá v tejto funkcii nahradila Jána Mikasa.

Ďalšiu výmenu vo svojom rezorte realizovala súčasná ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD).

„Do vedenia ÚVZ SR prichádza nový impulz, nielen po odbornej, ale aj po manažérskej stránke. Túto zmenu sme dlhšie zvažovali. Vzhľadom na to, že na Slovensku je iba pár kvalifikovaných odborníkov v oblasti verejného zdravotníctva, výber nového hlavného hygienika nebol jednoduchý. O tom, že ide skutočne o profesionálnu výmenu, svedčí aj fakt, že sám doterajší hlavný hygienik Mikas ocenil kvalifikačné znalosti a prax svojej nástupníčky,“ uviedla na webe svojho rezortu ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková.

Tatiana Červeňová je tiež členkou strany Hlas-SD. V rokoch 2018 až 2022 bola viceprimátorkou mesta Martin, v súčasnosti je poslankyňou martinského mestského zastupiteľstva, kde pôsobí už siedme volebné obdobie, ako aj poslankyňou krajského zastupiteľstva v Žiline. V minulosti mala ambíciu byť martinskou primátorkou, čo sa jej v komunálnych voľbách nikdy nesplnilo.

Nová šéfka Úradu verejného zdravotníctva je absolventkou Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Martine, v odbore všeobecné lekárstvo. Na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva v Martine pôsobí od roku 1993. Do pozície hlavnej hygieničky prichádza s cieľom prinavrátiť dôveru v úrad a zvýšiť kredit pre odbornú aj laickú verejnosť, ako aj súčinnosť pri vyšetrovaní manažmentu pandémie v SR.


Ďalšie články