Mesto Martin má najlepší web v rámci samospráv. Postupuje do medzinárodnej súťaže

mestský urad martin Mesto Martin má najlepšiu internetovú stránku na Slovensku. Foto: Mesto Martin

MARTIN – V jubilejnom 20. ročníku súťaže ZlatyErb.sk zvíťazilo v kategórii o najlepšiu internetovú stránku samospráv za rok 2023 mesto Martin, ktoré získalo aj hlavnú cenu Grand Prix SK-NIC.

Táto cena patrí absolútnemu víťazovi, ktorý triumfuje spomedzi všetkých troch kategórií. Za minulý rok ňou ocenili martinskú samosprávu, ktorá tak nadviazala na triumfy za rok 2015 a 2016. Martin teda ako jediná slovenská samospráva opäť postúpil do medzinárodnej súťaže EuroCrest Award, na ktorej bude v Hradci Králové reprezentovať Slovensko.

„Ďalšie ocenenie našej webovej stránky je dôkazom, že naša práca je kvalitná, prospešná a neustále pracujeme na jej zlepšovaní. Webovú stránku mesta sme redizajnovali v roku 2022. Nielen Martinčania, ale aj návštevníci nášho mesta oceňujú, že na nej nájdu množstvo aktuálnych a dôležitých informácií, ktoré im uľahčujú život,“ zhodnotil primátor mesta Martin Ján Danko.

Mesto Martin celkovo trikrát vyhralo kategóriu o najlepšiu internetovú stránku miest a mestských častí (rekordérom je s 10 prvenstvami Bratislava, potom nasleduje so 4 Trenčín), pričom za rok 2023 skončili za Martinom na 2. mieste Trenčín a Prešov, tretia bola Stará Turá, štvrtú priečku obsadili Nové Zámky a Top 5 uzatvorili Banská Bystrica a Bratislava.

V kategórii samosprávnych krajov zvíťazila Prešovská župa (celkovo 14-krát), pred Trenčianskou a Trnavskou župu a v kategórii obce vyhrali Špačince (okres Trnava).

Hlavným cieľom súťaže ZlatyErb.sk je podporiť informatizáciu slovenských samospráv, oceniť výnimočné projekty, ohodnotiť snahu zástupcov samospráv efektívne a transparentne využívať informačno-komunikačné technológie a tým zvyšovať kvalitu služieb pre občanov Slovenska.

(Zdroj: Mesto Martin)


Ďalšie články