Veľká radosť v Žiline: Traja tréneri a 15-ročný futbalový talent dostali prestížne ceny

ceny mšk žilina, futbal Ocenení Žilinčania - zľava: Adam Rajnoha, Martin Repaský, Daniel Valach, Ivan Belák. Foto: SFZ

ŽILINA – Na slávnostnom odovzdávaní cien Grassroots Gala 2023, ktoré sa konalo v Šamoríne, ocenil Slovenský futbalový zväz tých najlepších v jednotlivých mládežníckych kategóriách.

V kategórii talent roka do 15 rokov zvíťazil žilinský ofenzívny stredopoliar Adam Rajnoha, ktorý pravidelne nastupuje už vo vyššej kategórii do 17 rokov a je kapitánom slovenskej reprezentácie U16. V minulosti v tejto ankete už triumfoval, keď ho vyhlásili za najlepšieho v kategórii do 10 rokov.

„Som rád, že som sa po piatich rokoch vrátil na toto pódium pre najlepších. Verím, že tu nestojím naposledy. Budem sa snažiť futbalovo napredovať tak, aby som uspel aj vo vyšších kategóriách. Urobím pre to maximum,“ povedal 15-ročný hráč MŠK Žilina Rajnoha pôvodom z Ružomberka. Je kapitánom Slovenska do 16 rokov, kde doteraz odohral štyri duely, v ktorých dvakrát skóroval.

Ceny pre najlepších trénerov získali traja kormidelníci mladých Šošonov – Martin Repaský (za majstrovský titul U15), Daniel Valach (za majstrovský titul U17 a triumf v Česko-Slovenskom pohári U17) a Ivan Belák (za majstrovský titul U19 a úspechy v mládežníckej Lige majstrov U19), ktorému cenu odovzdala legenda slovenského futbalu, majster Európy z roku 1976 Ladislav Jurkemik.

„Po domácom víťazstve nad Dortmundom 2:1 nás čaká ďalší silný super. Našťastie, v osemfinále LM proti Kodani budeme hrať opäť na svojom ihrisku (27. februára o 16:30). V mládežníckych kategóriách najlepšie vidieť, ako sa hráči zlepšujú. Preto ma práca s mládežou napĺňa,“ uviedol tréner Belák, ktorý v roku 2022 pôsobil aj v úlohe trénera žilinského áčka.

SFZ vyhlásil najlepších aj v amatérskom futbale, kde si jednu z cien odniesol klub MFK Bytča.


Ďalšie články