Nešťastie na horách: Slovenský futbalista sa domov z už nevrátil

Zosnulý muž v horách Telo zosnulého zniesli záchranári na Stráne. Foto: HZS

MARTIN – Horská záchranná služba opäť prečesávala nebezpečný terén. Vo večerných hodinách sa na Martinských holiach stratil turista. Podľa dostupných informácií išlo o Antona Göröga, futbalistu a trénera z Turca. Pátracia akcia však mala smutný koniec.

Vo štvrtok 22. februára dostali príslušníci Horskej záchrannej služby hlásenie o stratenom 67-ročnom turistovi. Ten sa vybral na Martinskú ferratu, nikomu sa však už odvtedy neozval. O niekoľko hodín dostala rodina strach a zalarmovala horských záchranárov. Tí o prípade informovali na svojej webovej stránke.

Muž mal pri sebe telefón, no prichádzajúce hovory nedvíhal a na správy nereagoval. Jeho auto bolo stále zaparkované na parkovisku na Stráňach. Záchranári teda bez čakania vyrazili do akcie, pričom k pátraniu sa pridali aj dobrovoľníci.

Takto si Antona uctili futbalisti Slovan Zemianske Kostoľany na svojom Facebooku. Foto: Facebook/TJ Slovan Zemianske Kostoľany

Muža nakoniec lokalizovali v nočných hodinách vďaka spolupráci s políciou, ktorá muža vypátrala na základe polohy jeho telefónu. Nachádzal sa na severovýchodnej strane Lučanskej Malej Fatry, bohužiaľ, bez známok života. Prečo muž od rodiny odišiel a čo bolo príčinou smrti, zatiaľ nie je známe.

Anton bol v Martine medzi ľuďmi známy. Športu sa nevenoval iba ako hráč, ale aj ako tréner s licenciou UEFA. Jeho skon tak vyvolal v regióne vlnu žiaľu.


Ďalšie články