Majster sveta Peter Sagan má problémy so srdcom a musel podstúpiť operáciu

Peter Sagan Peter Sagan. Foto: Henrich Mišovič/TASR

ŽILINA – Zdá sa, že zdravotné problémy môžu mať aj športovci, ktorí pravidelne navštevujú lekárov. Najnovšie sa ocitol na operačnom stole žilinský cyklista Peter Sagan, ktorému zistili takzvanú abnormálnu tachykardiu.

Informácie o zdravotnom stave priniesli viaceré talianske média, ktorá uvádzajú, že dnes v piatok Peter Sagan podstúpil operáciu. Zistilo sa to na nedávnych pretekoch, ktoré absolvoval v nedeľu neďaleko Valencie. Keď prišiel do cieľa, jeho tepová frekvencia podľa talianskeho portálu La Gazzetta dello Sport prekročila hranicu 200 úderov za minútu.

„Supraventrikulárna tachykardia sa prejavuje zrýchlenou činnosťou srdca približne nad 100 tepov za minútu, maximálne okolo 160 za minútu. Pri neliečení tohto problému môže nastať srdcové zlyhanie, strata vedomia a zriedkavo aj smrť,“ povedal pre Žilinský Štandard kardiológ Ján Mačuga, podľa ktorého nie je tento zákrok náročný.

Síce sa Peter Sagan necítil zle, aj napriek tomu sa rozhodol tento problém ihneď riešiť a lekári mu dnes spravili menšiu jednodňovú operáciu. Po kľudovom režime by sa Sagan mohol vrátiť opäť na bicykel a pokračovať v cyklistickej súťaži na olympijské hry v Paríži.


Ďalšie články