Tipy na víkend: Divadelné predstavenie, klavírny koncert, ale aj snežná šou s jarnou lyžovačkou

divadlo žilina V sobotu 24. 2. odohrajú v Mestskom divadle v Žiline zaujímavé predstavenie. Foto: Divadlo Žilina

ŽILINA – Ak neviete, ako využiť voľný čas počas víkendu, možno vás budú inšpirovať naše pozvánky v rámci Žilinského kraja.

INSCENÁCIA

V sobotu 24. februára sa v Mestskom divadle v Žiline uskutoční Inscenácia Kreutzerova sonáta / Čia vina? Toto divadelné predstavenie (začiatok o 19:00) nebude len klasickým spracovaním novely L. N. Tolstého.

Ponúka aj ďalšiu rovinu obohatenú o paralely s osobným životom manželov Tolstých. Postava statkára Pozdnyševa je generačne rozdelená medzi troch hercov a režijné spracovanie Pavla Viechu ponúka napriek dramatickej téme veľa humoru založeného najmä na mužsko-ženských vzťahoch.

Pozdnyševovia prichádzajú divákom vyrozprávať nielen detaily jeho brutálneho činu, ale rovnako sa vďaka jeho spomienkam stávame svedkami detektívnej analýzy tragickej lásky. Všetko pod dohľadom Sofie Tolstej snažiacej sa prostredníctvom tohto príbehu odkrývať trpkosť jej života so slávnym spisovateľom. Vstupné je 12 eur.

KONCERT

V Demänovskej doline v Kolibe Tri studničky u Tomášovcov sa 24. februára bude konať klavírny koncert Ondreja Krajňáka (o 20:00, cena vstupenky je 10 eur) pri príležitosti jeho 46. narodenín. Kvalita umeleckého prednesu tohto interpreta má výrazný presah československého džezového priestoru.

Ondrej vlani vydal nové autorské CD Krížna cesta a v tomto projekte sa vyznal z časti svojich vnútorných emócií. Jeho prejav prostredníctvom hry na klavír je jedinečný a výnimočne emotívny. Je len málo hudobníkov, ktorí dokážu v takejto miere, takýmto spôsobom a takto komplexne využiť hudobný nástroj.

SNOW SHOW

Lyžiarske stredisko Malinô Brdo organizuje v nedeľu 25. februára Snow Show 2024. Na tomto podujatí, ktoré sa koná ešte počas jarných prázdnin, si návštevníci môžu užiť jarnú lyžovačku, ale aj vyskúšať najnovšie modely lyží na trhu. Najväčší bezplatný test lyží a snowboardov na Slovensku potrvá od 9:00 do 15:00.

Návštevníci si budú môcť vychutnať aj sprievodný program od 15:00 do 21:00. Pripravené budú večerné koncerty a dobrá zábava – Pokyman Live, Braňo DJ sety Live, bubnová show Maribondo Live, Ted talks s inšpiratívnymi osobnosťami, rozhovory na hojdačke, súťaže o hodnotné ceny pre deti aj dospelých. Akciu má moderovať Láďo Varecha.

Podujatie sa uskutoční len v prípade vhodných klimatických podmienok. V sobotu 24. februára bude stredisko mimo prevádzky pre avizovaný silný vietor a nepriaznivé počasie.


Ďalšie články