Futbalový sviatok pod Dubňom, boj o historický rekord a postup do štvrťfinále Ligy majstrov

mskzilina, futbal Na zápase MŠK Žilina vs. FC Kodaň bude znovu plný dom. Znovu bude platiť to povestné: Môj dom, môj hrad? Foto: MŠK ŽIlina Daniel Stehlík

ŽILINA – Futbalisti MŠK Žilina kategórie U19 odohrajú v utorok 27. februára na štadióne pod Dubňom osemfinálový zápas play-off mládežníckej Ligy majstrov proti FC Kodaň. Výkop je naplánovaný o 16:30.

Víťaz tohto duela, ktorý bude sledovať rekordný počet divákov na mládežníckom stretnutí (vstupenky sa vypredali extrémne rýchlo), postúpi do štvrťfinále UEFA Youth League. To je obrovská motivácia aj méta, keďže takto ďaleko sa v tejto súťaži mladí Šošoni, ani nikto z ďalších slovenských tímov, nikdy nedostali.

Žilinčania pred tromi týždňami, rovnako na svojom trávniku, vyradili favorizovanú Borussiu Dortmund, keď vtedy rozhodli o svojej výhre 2:1 v hektickom závere. Po žrebe v sídle UEFA sa začali pripravovať na svojho ďalšieho protivníka – FC Kodaň.

Dánsky šampión bol priamo nasadený do osemfinále play-off UYL ako víťaz svojej štvorčlennej skupiny. V nej Kodaň štyrikrát vyhral, jedenkrát remizoval a raz prehral, pričom nechal za sebou slávne veľkokluby Bayern Mníchov, Manchester United, ale aj Galatasaray Istanbul.

Ofenzívnu silu Dánov podčiarkuje 18 strelených gólov v 6 zápasoch v skupine. Žilinčania si musia dávať pozor nielen na najlepšieho strelca Kodane Amina Chiakhu, ale na všetkých zo zostavy súpera, ktorý má na každom poste kvalitného hráča.

„Súpera sme si naštudovali, takže vieme, že dánski futbalisti sú veľmi technickí, fyzicky zdatní a silní na lopte, ktorú po jej strate vedia rýchlo získať späť pod svoju kontrolu. Dokážu hrať vo vysokom tempe, majú dobre zvládnutý pressing, ako aj prechod z ofenzívy do defenzívy a naopak. V porovnaní s Dortmundom, ktorý preferoval rýchle protiútoky, sa Kodaň snaží o postupný útok,“ povedal pre Žilinský Štandard tréner MŠK Žilina U19 Ivan Belák.

Po futbalovej i fyzickej stránke bude žilinský tím pripravený na zápas najlepšie, ako môže byť. Problémom by nemal byť ani zdravotný stav hráčov. A ako je to po mentálne stránke?

„Fanúšikov sme postupom cez Dortmund namaškrtili, budú očakávať ďalšie naše víťazstvo, čo však nebude jednoduché. Urobili sme všetko pre to, aby boli chalani po mentálnej stránke dostatočne odolní zvládať aj psychický tlak. Chceme, aby išli do zápasu s pokorou, rešpektom k súperovi a vierou vo vlastné schopnosti. Aby mali túžbu podať výkon na hranici svojich možností,“ dodal Belák.

Tréner očakáva náročný duel. „Radi by sme sa presadili naším futbalom. Cieľom je uspieť a postúpiť, čím by sme dosiahli historické maximum. Verím, že nám naši fanúšikovia pomôžu a budú naším ďalším hráčom na ihrisku,“ vyhlásil.

Osemfinále mládežníckej Ligy majstrov MŠK Žilina vs. FC Kodaň povedú rozhodcovia z Holandska. Začiatok je o 16:30. Zápas bude vysielať internetová platforma Voyo.


Ďalšie články