Tipy na víkend: Lyžovačka na Chopku, relax v aquaparkoch, otužovanie na Oravskej priehrade

csm_Jakub_Vojtek_c__February23-32_65c95423bf Veľkú noc môžete prežiť aj na Chopku. Foto: jasna.sk, Jakub Vojtek

ŽILINA – Ak neviete, ako využiť voľný čas počas predĺženého víkendu, možno vás budú inšpirovať naše pozvánky v rámci Žilinského kraja.

Tradície v múzeu

Múzeum oravskej dediny v Zuberci vás počas Veľkonočných sviatkov od piatka 29. marca do pondelka 1. apríla pozýva na tradičnú slovenskú Veľkú noc. V týchto dňoch budú remeselníci v areáli múzea predvádzať výrobu kraslíc, pletenie korbáčov, výrobu sviečok, točenie na hrnčiarskom kruhu, drotárstvo a rezbárstvo. V nedeľu popoludní o 14:00 odštartuje v týchto priestoroch folklórny program.

Zážitky v aquaparkoch

Vodný park Bešeňová pripravil pre vás veselé animačné aktivity v zmysle veľkonočných zvykov na Slovensku. Nezabudne sa ani na rôzne súťaže a hry, oblievačku či zábavné topenie Moreny. Zahanbiť sa nedala ani Tatralandia v Lipt. Mikuláši, kde takisto ponúkajú veľkonočné aktivity.

V prostredí vodného parku plnom atrakcií a zábavy si vychutnáte súťaže, hry či minidisko s veľkonočným zajacom. Samozrejme, že v oboch vodných parkoch na Liptove si budete môcť užiť aj adrenalín na toboganoch, relax v bazénoch či saunovom svete. Celé veľkonočné obdobie teda môžete stráviť práve v týchto dvoch termálnych srdciach Liptova.

Delikatesy v Nízkych Tatrách

Sviatočný čas sa oplatí tráviť aj na horách. V Jasnej okrem jarnej lyžovačky čaká aj bohatý program a skvelá atmosféra. V sobotu 30. marca sa môžete tešiť na obľúbenú Ratrak stage na Priehybe. Od 10:30 do 15:30 zažijete super zábavu priamo na svahu.

Nenechajte si ujsť ani mágiu chutí v panoramatickej reštaurácii Rotunda na vrchole Chopka v nadmorskej výške 2 024 m. Zážitkový gastronomický večer potrvá približne štyri hodiny. Aj počas Veľkonočnej nedele bude v Rotunde veselo. Od 10:00 do 14:00 tu budú znieť ľudové pesničky, pričom deti si užijú tvorivé dielničky, zdobenie veľkonočných medovníčkov a obľúbené maľovanie na tvár.

Počas celého dňa si tu pochutnáte na špecialitách a v prípade priaznivého počasia bude na terase reštaurácie k dispozícii grilovanie.

Ľadové medvede na Orave

Spríjemniť Veľkú noc si môžete aj otužovaním sa na pláži pri studničke v Námestove. Využite túto príležitosť a ponorte sa do vôd Oravskej priehrady v rámci pripravovaného podujatia, ktoré organizuje klub Orava otužilci. Akcia sa uskutoční v nedeľu 31. marca so začiatkom o 10:30.

(Zdroj: Ajdnes.sk)


Ďalšie články