Hrad Strečno otvoril svoje brány pre verejnosť. Na čo sa v novej sezóne môžete tešiť?

Hrad Strečno Hrad Strečno otvoril svoje brány pre verejnosť. Foto: Kompa Strečno

STREČNO – Tohtoročná sezóna sa na hrade Strečno prvýkrát začala už počas veľkonočných sviatkov. Verejnosti otvorila svoje brány v sobotu 30. marca.

Návštevníkov čaká okrem prechádzky aj sprievodné slovo a výhľad z veže. „Záujemcovia sa môžu tešiť na sprevádzané prehliadky, typickú atmosféru stredovekého hradu a veríme, že ich zaujme aj nová interaktívna expozícia, ktorú sme sprístupnili v minulom roku. Venovaná je majiteľom a správcom hradu, ale aj vojenským dejinám. To všetko je predstavené formou videopríbehu v hlavnej úlohe so Žofiou Bosniakovou,“ skonštatoval riaditeľ Považského múzea v Žiline Michal Jurecký.

Hrad Strečno bude od soboty otvorený každý deň v čase od 9.00 do 17.00 h. Tento rok bude špeciálne venovaný najznámejšej majiteľke. Prvé podujatie s názvom So Žofiou na hrade sa bude konať v deň 380. výročia jej úmrtia – v nedeľu 28. apríla. Deň detí bude spojený so 415. výročím jej narodenia. Počas leta nebudú chýbať obľúbené nočné prehliadky či Hradné hry Žofie Bosniakovej.

Priaznivci Považského múzea môžu počas veľkonočných sviatkov navštíviť aj iné expozície, všetky budú otvorené od 30. marca do 1. apríla.

Zdroj: TASR


Ďalšie články