Ihrisko na Kysuciach sklamalo rodičov. Čakali viac

Rozdiel je zrejmý už na prvý pohľad. Rozdiel je zrejmý už na prvý pohľad. Foto: koláž ŽŠ

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO – Kysucké Nové Mesto má konečne nové detské ihrisko. Preliezky medzi Kolárovou a Lipovou ulicou otvorili po takmer trojročnom čakaní. Očakávania verejnosti však ostali nesplnené.

Mnohí rodičia s deťmi sa na ihrisko tešili, no z výsledku ostali sklamaní. Vizualizácia projektu sľubovala ihrisko plné farieb a rôznorodých herných prvkov, realita je však iná. Ihrisko je sivé, jednoduché a chýbajú mu viaceré prvky, ktoré mesto ľuďom sľubovalo.

Kritika rodičov sa zamerala aj na nedostatočnú ochranu detí. Ihrisko nebude v lete tienené a neposkytne deťom žiadnu ochranu pred slnkom. „Chceme, aby mesto ihrisko dopracovalo podľa pôvodných vizualizácií. Je pre deti chudobné a mesto to predsa zaplatilo z našich daní. Vidieť, že to spravili rýchlo a bez uváženia,“ povedala nám nespokojná mamička Milena, ktorú sme na ihrisku stretli aj s trojročnou vnučkou.

Na ihrisku chýba viacero prvkov, ktoré boli navrhnuté vo vizualizácii projektu. Foto: Žilinský Štandard

Na ihrisku tiež chýba oznam s upozorneniami a výstrahami pre rodičov, ktorý by tu zo zákona mal byť. Mal by upozorňovať predovšetkým na možné zranenia a na bezpečnostné opatrenia.

To, či mesto vyhovie rodičom a ihrisko upraví, je zatiaľ otázne. Redakcia Žilinského Štandardu v tejto súvislosti oslovila aj primátora mesta Mariána Mihaldu. Zaujímalo nás, aké boli finančné odhady na realizáciu projektu a koľko to v skutočnosti stálo.

Mama Lenka z Kysuckého Nového Mesta prišla vyskúšať nové ihrisko. VIDEO: Žilinský Štandard

Podľa zistení Žilinského Štandardu, detské ihrisko plánovala postaviť dohodnutá firma, nakoniec ho však postavili zamestnanci Mestského úradu. Primátor mesta nám však do uzávierky odpovede na otázky neposlal.


Ďalšie články