Oravská primátorka si dupla: Z nášho odpočívadla sa skládka nestane

Odpočívadlo Trstená Problém so špinavým odpočívadlom sa mestu podarilo vyriešiť. Foto: David Markovič

TRSTENÁ – Problém so špinavým odpočívadlom pred hraničným priechodom Trstená-Chyžné riešilo vedenie mesta so zástupcami Slovenskej správy ciest. Ľudia sem chodievajú odhadzovať aj odpad z domu, priestor je často v hroznom stave.

Na špinavé odpočívadlo pri ceste I/59 sme upozornili v samostatnom článku. V ňom sme čitateľa upovedomili o hroznom stave odpočívadla, na ktorom bežne stoja kamióny aj osobné autá. Rozprávali sme sa vtedy aj s primátorkou mesta Trstená Magdalénou Zmarzlákovou.

Tá o situácii vedela a bola z nej frustrovaná. Vedenie mesta totiž malo dohodu so Slovenskou správou ciest (SSC) o vývoze odpadu z odpočívadla, avšak iba raz týždenne, čo nebolo dostatočné. Preto sa na spoločnom stretnutí koncom apríla dohodlo, že odpad bude vyvážaný dvakrát týždenne prostredníctvom zberovej spoločnosti zabezpečenej mestom Trstená, čo zároveň zdvojnásobí poplatky za odpad.

Náklady bude znášať SSC. „Ak bude takéto zvýšenie frekvencie nedostatočné, budú sa robiť dozberky. Všetko bude, samozrejme, faktúrované SSC, aby sa to nerozpočítavalo medzi našich obyvateľov. Rozpočtu mesta by to v konečnom dôsledku mohlo priniesť viac peňazí,“ uviedla primátorka pre Žilinský Štandard.


Ďalšie články