Oravský hrad zaplnia čarovné bytosti, pre deti majú pripravené lákavé odmeny

Rozprávka na Oravskom hrade Rozprávkové postavy budete môcť na hrade vidieť koncom mája. Foto: Facebook/Oravské múzeum

ORAVSKÝ PODZÁMOK – S turistickou sezónou prichádzajú na Oravský hrad šermiari, rozprávkoví tvorovia a postavy z dôb legiend a mýtov. Hoci tradičné Thurzove slávnosti už máme za sebou, o zaujímavé podujatia na hrade nebude núdza.

Nádherný Oravský hrad je lákadlom pre domácich aj zahraničných turistov. Svedčí o tom aj štatistika Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) za rok 2023, keď sa Oravský hrad stal opäť najnavštevovanejším kultúrnym zariadením. Minulý rok si ho prišlo pozrieť viac ako 163-tisíc platiacich zákazníkov.

Na hrad často zavítajú aj šermiari, ktorí sa postarajú o zábavu a vzrušenie. Foto: Facebook/Eldur

V minulosti sme priniesli už viacero článkov o zaujímavých podujatiach na hrade. Či už išlo o krásnu zimnú scenériu a Vianoce na hrade, alebo o valentínsku súťaž o svadbu. Tentoraz si Oravské múzeum pripravilo lákavé podujatie pre najmenších.

V nedeľu 26. mája si na hrade budú môcť deti vypočuť príbeh o lenivej Kataríne. Sprevádzať ich budú zábavné bytosti a úlohy. To, či sa deťom podarí pomôcť Katarínke prejsť rozprávkovú cestu a naučiť, ako sa správať, je vo hviezdach. Tí, ktorým sa to podarí, sa môžu tešiť aj na sladkú odmenu.

Vstupenky pre malých dobrodruhov môžu rodičia zakúpiť na oficiálnej stránke oravského múzea. Cena detského lístka je 4,50 eura, zatiaľ čo dospelí zaplatia za lístok 9 eur.

(Zdroj: Oravské múzeum)


Ďalšie články